П'ятниця, 06 квітня 2012, 14:43
Дмитро ТУЗОВ
Нещодавно про ноу-хау та концепцію синьої економіки, що вже працюють, у Києві розповідав учений, член Римського клубу Гюнтер Паулі, який прилетів на запрошення Міжнародного фонду скорочення ризиків. Перед Україною Паулі побував в Китаї, де читав лекції місцевим політикам і членам уряду. Керівники КНР рекомендували його книги для шкільної програми. Не дивно: китайці мають намір до 2020 року зробити свою країну першою економікою світу. Дивно інше: на лекції Паулі в Києві не було, на жаль, жодного представника чинної влади. Не надіслали навіть Влада Каськіва, колишнього польового командира помаранчевого Майдану, який тепер займається питаннями інвестицій і національних проектів. Чи варто нагадувати про те, що Президент Віктор Янукович обіцяв ввести країну в двадцятку найбільш розвинених країн світу? Напевно, наші політики самі, без сторонньої допомоги, знають, як це зробити.
Четвер, 05 квітня 2012, 12:57
" Я не хочу жити в уявному світі, думаючи, що все є дуже добре або все можна зробити дуже добрим за короткий час. Подібне з нашою державою. Ми думаємо, що за 20 років будемо мати ідеальну українську державу… На це піде щонайменше два покоління, заки не станемо бодай нормальною державою…" Блаженніший кардинал Гузар розповів про Каїнів гріх, що мститься на Україні, про дріб’язковість конфесійного поділу та лжепророків, а також чому Господь допускає війни й за що українці мають добряче покаятися.
Середа, 04 квітня 2012, 11:37
Валентин ГАЙДАЙ
Часи козаччини, Запорізької Січі та Гетьманщини — мабуть, одна з найцікавіших і найбільш досліджуваних та дискусійних сторінок історії України. Тим часом пересічному українцеві залишаються невідомими багато сторінок історії козацтва. Кожен чув про Богдана Хмельницького, Івана Сірка чи Івана Мазепу, але мало хто зможе назвати бодай кілька віх із життя цих історичних постатей. А слова «козак», «Січ», «Запоріжжя» тощо асоціюються в більшості українців, на жаль, із оселедцем та клоунадою сучасних заполітизованих «козаків». Така тенденція спостерігається впродовж 20 років новітньої української державності.
Вівторок, 03 квітня 2012, 09:01
Микола ЯКОВИНА, в.о. Голови ОУН
Обмовився вже хтось, що скінчилася ера Миколи Плав’юка… Заперечу! Микола Плав’юк поєднав епохи, він дав нам тяглість традиції державотворення, він як останній Президент Української Народної Республіки в екзилі забезпечив спадкоємність традицій державотворенні і визвольних змагань у ХХ столітті, передавши клейноди УНР керівництву відродженої 1991 року Української Самостійної Соборної Держави. І поки Україна має Державність, і поки Україна має таких мужів, як він, ера Миколи Плав’юка триває! І триватиме, поки стоїть українство, поки українство топче ряст в межах державних кордонів, відновлених 1991 року, а також на усіх українських теренах у світі, де українці є автохтонами, — у Кубанській Україні, Придністровській Україні, Берестейській Україні, на Холмщині і Підляшші, Мараморощині та Лемківщині, і — трохи далі — в Аргентинській Україні, Канадській Україні та Далекосхідній Україні Зеленого Клину.
Понеділок, 02 квітня 2012, 09:13
Євген ПЕТРЕНКО
Путін нині слабкий, як ніколи раніше, але одночасно він залишається сильнішим, ніж всі його суперники разом узяті. Росія обрала дорогу без майбутнього: країна відчужених, заляканих, зневірених людей. Російська Федерація потребує нових правил політичної гри і нових акторів політичної сцени. Якщо опозиція прийде до цього розуміння і сформулює зрозумілу для суспільства відповідь на цей виклик, то у нашого північно-східного сусіда можливі дуже позитивні зрушення. Як на користь самих росіян, так і їхніх сусідів.
П'ятниця, 30 березня 2012, 10:01
Тарас ВОЗНЯК
25 березня минула чергова річниця загибелі у нацистському концтаборі Майданек українця, священика, людини, на якій українство могло б будувати свій дух і свою гідність — отця Омеляна Ковча. Про міжнародний імідж — навіть не згадую. Це, напевно, рідкісний приклад справжнього воїна і християнина. Не того, що б’є себе у груденята, та професійно «любить Україну». Це, напевно, рідкісний приклад дійсно відкритої до світу і його різноманіття Людини. Не боязкого пічкура, що боїться виткнути носа зі своєї провінційної нірки. Це Людина, яка рятувала Людей, а з тим і весь рід людський.
Четвер, 29 березня 2012, 13:54
Богдан ОЛЕКСЮК, Євген ПЕТРЕНКО
Польща залишається найбільш приязним для українців членом Євросоюзу. І це не слова, це реальні справи для полегшення українцям контактів з європейськими країнами, що для більшості з них стало цивілізаційним вибором. У минулому році польські консульства в Україні видали більш як 570 тисяч віз, що становить більше 40 відсотків від загальної кількості віз, виданих країнами ЄС українцям. Близька нам, але інша культура, затишні містечка і люб’язні привітні люди — це та близька Європа, де цікаво і комфортно.
Середа, 28 березня 2012, 13:37
Тетяна ВЕРЕМЧУК
Покладати відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності на провайдерів нелогічно і загрозливо для свободи слова, вважають експерти. Апелювати потрібно до тих, хто безпосередньо порушує законодавство, розміщуючи спірний контент. Але як це зробити? Кіберпростір та ІТ-технології розвиваються так швидко, що правова база не встигає підлаштовуватися.
Вівторок, 27 березня 2012, 15:18
Про повноцінну чи європейську Україну говорити зарано. Ми є постсовєтською державою. Ми успадкували всі форми совєтського життя і людей того ж покрою… Політика має виправлятися і ставати поряднішою через участь моральних людей. У політиці є свої правила, але, разом з тим, жодна політика не змусить добру людину стати непорядною… Україна відбудеться, якщо її щодня наповнювати українським змістом і позитивною роботою… Багаторічний політв’язень і письменник Євген СВЕРСТЮК розповів про большевицький популізм Тимошенко, кримінальний склад та гру «по понятіях» Януковича, про парадокси «обласного націоналізму» і про те, що врятує Україну.
Понеділок, 26 березня 2012, 13:05
Василь РАСЕВИЧ
Ось уже двадцять років суспільство незалежної України рухається від однієї до другої морально-етичної кризи. Наша проблема лежить не так в соціально-економічній площині, як у морально-етичній. Повноцінне і зріле суспільство нормально живе і функціонує не тільки завдяки чинному законодавству, але, перш за все, через дотримання неписаних правил і принципів. Без цього аспекту ніщо не зупинить розгулу злочинності і бандитизму, навіть страх бути засудженим до тривалого ув’язнення не стане цьому на заваді. Тільки при взаємодоповнюючому функціонуванні державних органів влади та громадянських інститутів можуть бути забезпечені стабільність та добробут членів суспільства.
П'ятниця, 23 березня 2012, 11:50
Юрій Бутусов
Влада України захоплюється прикладом реформ у Грузії — грузинський досвід вивчають усі міністри, починаючи з прем’єра М.Азарова. Дерегуляція, митниця, податкова, поліція, захист прав власності, судова система. Світовий банк опублікував дослідження, в якому головну реформу Грузії та єдину причину ефективності всіх інших перетворень розглядає під назвою, що її слід було б перекласти і зобов’язати прочитати кожного громадянина, не байдужого до долі країни. І насамперед — президента, міністрів, депутатів, лідерів опозиції. Бо назва аналітичної доповіді Світового банку вельми промовиста: «Боротьба з корупцією в державних службах: хроніка грузинських реформ». У доповіді проаналізовано всі основні структурні реформи Грузії і чітко показано: всі вони були нанизані на єдиний стрижень — боротьбу з корупцією в державі. І банкіри це розглядають не просто як спосіб економії бюджетних коштів.
П'ятниця, 23 березня 2012, 16:41
Авторитетний дослідник суспільних настроїв Євген Головаха, заступник директора Інституту соціології НАН України, за останній тиждень роздав журналістам десятки коментарів. Та цікавить акул пера не соціологічна наука, у якій Євген Головаха — визнаний професіонал, а більше скандальні допити в СБУ, на які «запросили» гуртом усю вчену раду Інституту. «Такого не було навіть у радянські часи», — емоційно відреагував Головаха, який першим із науковців мав «задоволення» провести в товаристві СБУшників півтори години. Як пояснили у Службі безпеки, допити працівників Інституту соціології відбуваються в рамках розслідування кримінальної справи про розтрату державних коштів посадовими особами дочірнього підприємства ІС НАНУ. Хоча багато хто найперше подумав: зазіхають на приміщення Інституту, яке розташоване в самому центрі столиці — на вулиці Шовковичній. Або ж на незалежних соціологів тиснуть.
|
|