На календарі вже другий місяць весни, але справжньої весняної погоди та відповідного настрою так і не видно. І тільки ті, хто стежить за культурними подіями, з нетерпінням чекають, коли в Україну прийде справжня «Французька весна» і пожвавить сірі будні яскравим і натхненним вибухом емоцій та почуттів, таким же бажаним, як ковток свіжого повітря після довгої зимової сплячки. Цей вельми відомий в нашій країні фестиваль, який традиційно представляє нові кольори французького мистецтва, нині пройде з 4 до 27 квітня.
В цьому році удача відчути подих вже дев'ятої «Французької весни» випаде жителям шести міст: Києва, Львова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси та Харкова. А розпочнеться вона, як завжди - з традиційного вуличного дійства під відкритим небом, яке відбудеться на Софійській площі в центрі столиці. Цього разу це буде фантастичний спектакль «Шалені дзвонарі» (Mischievous Bells) від компанії «Transe express».
Кияни зможуть стати свідками дивовижного видовища, в процесі якого невеликий оркестр французьких дзвонарів підніметься в повітря і буде зависнувши між небом і землею, демонструвати свою майстерність володіння дзвонами. За задумом організаторів свята, - а в цьому році це посольство Франції, Французький інститут і культурно-просвітницька некомерційна громадська організація «Альянс Франсез в Україні», - передзвін цієї небесної "музики" нагадає про старі зв'язки, які поєднали наші країни майже тисячоліття тому.
Цього року виповнюється 20 років дипломатичних відносин між Україною та Францією. І програма фестивалю насичена подіями, які певною мірою стосуються обох країн. Наприклад, футбольна тема, яку французькі організатори не змогли обійти увагою. Зокрема, посол Франції в Україні Ален Ремі на прес-конференції перед початком фестивалю, зазначив, що «дані заходи є прагненням його країни вписати французьку сторінку в головну спортивну подію року, що пройде в Україні - «Євро-2012».
Враховуючи це, в двох містах - Києві та Донецьку, які приймають матчі футбольного єврочемпіонату, відбудеться презентація книги відомого французького журналіста-міжнародника, директора Інституту міжнародних відносин і стратегічних досліджень Паскаля Боніфаса «Футбол і глобалізація», предметом дослідження якої є «планета Футбол», її рушійні сили і видатні фактори в контексті явища глобалізації.
Крім того, в Києві, Одесі та Дніпропетровську заплановані тематичні літературні зустрічі «В очікуванні футболу» за участю журналіста, письменника і культурного діяча П'єра-Луї Басса. Він є автором ряду книг на футбольну тематику, серед яких біографія Еріка Кантони і книга про легендарний матч між Францією і Німеччиною на чемпіонаті світу з футболу 1982 року. В Україну П.Басс привезе свою нову книгу, написану під враженням так званого «матчу смерті», що відбувся в Києві 70 років тому між гравцями київського «Динамо» і німецькими солдатами.
Ще французи обіцяють здивувати українців плідною співпрацею у театральній сфері. А по закінченні фестивалю, найбільш цікаві спільні проекти будуть показані в різних куточках Франції. Приміром, уже відомо, що французькі солісти Офелія Гойяр, Гаррі Хоффман (віолончель) і Давид Кадіш (фортепіано) візьмуть участь в «Тижні французької класики», яку очолить український диригент Роман Кофман. А виставка сучасного живопису французьких та українських художників «Жваві образи», яка спочатку буде демонструватися в галереї «Я», поїде в Тулузу.
Чільне місце в програмі фестивалю відведено і допрем'єрним показам французьких фільмів і знаменитим «ночам короткого метра», де будуть показані стрічки виробництва обох країн, які потім частково продемонструють у Франції. А завершить «Французьку весну» в Україні концерт оригінального сучасного колективу «Paris Combo", який вже мав досвід спільних концертів з нашою групою ВВ і Олегом Скрипкою у Франції.
Словом, протягом майже цілого місяця українських поціновувачів французького мистецтва чекає безліч цікавих проектів, вистав і зустрічей з відомими діячами культури. І, безсумнівно, все це організовано не тільки заради задоволення глядачів, але з метою розширення культурних можливостей і нових зв'язків між обома країнами. Хоча час для цього, може, і не дуже вдалий: неспокійний і економічно нестабільний. Ймовірно, тому французький посол Ален Ремі назвав нинішню «Французьку весну» в Україні «прекрасною авантюрою». Втім, постійні шанувальники цієї події, що живуть в Україні, жодних сумнівів щодо його успіху не мають, тому з нетерпінням чекають: коли ж повіє свіжим подихом «Французької весни».
Джерело: Голос.ua
|