Четвер, 09 лютого 2012, 12:32
Найпотужнішим лейтмотивом найбільшого з’їзду капіталістів планети — Всесвітнього економічного форуму, який відбувся наприкінці січня у швейцарському Давосі, стала не тільки констатація факту існування надзвичайно глибокої світової економічної кризи (що, загалом, мало для кого новина), а й визнання тієї вкрай неприємної обставини, що в нинішньому її форматі капіталістична система значною мірою віджила своє. Причому не її традиційними антагоністами, а тими персонами, які зазвичай капіталістичну систему персоніфікують: представниками бізнес- і фінансової еліти, а також урядів і центробанків економічно найрозвиненіших країн.
Середа, 08 лютого 2012, 12:32
Мешканець Ханти-Мансійська, лікар за фахом і поет за покликанням Леонід Струсь упродовж останніх десяти років досліджує історію репресованих. Син волинських селян, які з «легкої руки» організатора депортації Берії потрапили на вічно мерзлу землю. В Україні вже вийшли альбоми його пісень і перша книга про українських спецпоселенців під назвою «Мерзлота». Нещодавно Леонід Струсь побував на волинському весіллі у рідні. Молодих вінчали у відреставрованій церкві, де в 1935 році поєднали долі його батьки. Спогадами — власними й батьківськими — Леонід Струсь поділився з кореспондентом «Українського Слова».
Середа, 08 лютого 2012, 13:42

Мирослав МАРИНОВИЧ
Ці роздуми — це спроба відповісти на ті численні відгуки й запитання, які надійшли після оприлюднення Декларації однойменної Ініціативної групи. А ще — спроба самому розібратися в тому, які обов’язки моє членство в ній на мене накладає.
Вівторок, 07 лютого 2012, 10:56
Богдана КОСТЮК
Десять років тому (у січні 2002 р.) Україна приєдналась до Конвенції ООН про статус біженців (ухвалена в 1951 р.). А відтак, українська держава стала учасницею міжнародної системи захисту біженців та шукачів притулку і має надавати їм реальну підтримку. Але, на жаль, від чинної влади потерпають і біженці, і самі українці: органи правопорядку (МВС, прокуратура, спецслужби) нехтують вітчизняним і міжнародним законодавством, яке вимагає від них захищати засадничі права людини. Від права на свободу слова — до права на вільне пересування. Від права говорити рідною мовою — до права проводити мирні зібрання на її захист.
Вівторок, 07 лютого 2012, 15:30
Петро ВОЗНЮК
Мабуть, у всій Європі знайдеться не так багато країн, в історії яких контраст між зовнішньою терплячістю та миролюбністю народу і його здатністю до відчайдушного спротиву гнобленню був би такий очевидний, як в Україні. Отже, розглянемо причини найвідоміших «днів гніву» нашого минулого і спробуємо з’ясувати передумови та причини цієї «амбівалентності» українців.
Понеділок, 06 лютого 2012, 13:10
Богдан ОЛЕКСЮК
В український прокат вийшов повнометражний фільм режисера Михайла Іллєнка «ТойЩоПройшовКрізьВогонь» — перший фільм, створений повністю в Україні без залучення іноземної кіноіндустрії. Як зазначають творці кінокартини, це перший повноцінний прокат українського фільму, підтриманого державою, за всю її історію незалежності.
Понеділок, 06 лютого 2012, 10:03
Державна цільова програма створення оптових ринків сільськогосподарської продукції була затверджена постановою Кабінету Міністрів України 3 червня 2009 року. Вона передбачала проведення комплексу заходів, зокрема будівництво 25 оптових ринків. Очікувалося, що вони будуть зведені поблизу кожного обласного центру. Та через рік уряд змушений був призупинити виконання згаданої програми, і зараз вона перебуває під реальною загрозою зриву. Про непросту ситуацію, яка розгортається навколо оптових ринків, і проблеми, з якими вони стикаються, говоримо з керівником напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» Проекту USAID «АгроІнвест» Миколою ГРИЦЕНКОМ.
Середа, 11 січня 2012, 11:05
Богдана КОСТЮК
1 січня нового року Данія перебрала у Польщі піврічне головування в Євросоюзі. 11 січня у Копенгагені відбувається офіційна церемонія передачі повноважень головування в ЄС, а відповідно — очікуються урочисті виступи керівників ЄС, данського прем’єр-міністра Гелле Торнінг-Шмітт та когось із представників королівської родини Данії.
Середа, 11 січня 2012, 14:02
Ростислав ПАВЛЕНКО
Політичний 2011-й цілком можна вважати роком лузерів і лузерства. Влада розгубила рейтинги підтримки (більш ніж удвічі), не спромоглась на жодну системну реформу (запровадження нового пенсійного та податкового законодавства реформами не є – принаймні вони створюють стільки ж проблем, скільки й вирішують). На міжнародній арені було підтверджено життєву мудрість про те, що зовнішня політика є продовженням внутрішньої. Фобії та ірраціональні мотиви українського керівництва переважили всі прагматичні вигоди, відтак підписання угоди про асоціацію з ЄС зірвалось.
Вівторок, 10 січня 2012, 18:43
Андрій ШЕВЧЕНКО
«Можна обманювати всіх недовго, можна довго обманювати небагатьох, але довго обманювати всіх — неможливо», — Лінкольн казав це не про нас. Але це точно відтворює настрій України-2012. У Вас теж є відчуття, що країна заслуговує на краще? Що — попри все розчарування і зневіру — довго ТАК бути не може? Цей текст — для Вас. Це список фронтів, на яких веде війну команда Януковича. Це також список проблем влади: воюючи з усіма, режим сам замурував себе у фортецю, яка на очах перетворюється на в’язницю. Отже, чому цей режим приречений?
Вівторок, 10 січня 2012, 13:37
Борис КУШНІРУК
Як і очікувалось ще 2008 року, перша глобальна економічна криза спровокувала тектонічні зсуви в геополітичному устрої світу. Наприкінці 2010-го — початку 2011 року світ здригнувся від народних протестів, які розпочалися в Тунісі, а потім перекинулися на Єгипет, далі — на Лівію, Сирію, Ємен та низку інших країн Близького Сходу й Північної Африки. Автократичні режими, що вважались непохитними та існували протягом двадцяти, тридцяти, а подекуди сорока років, почали розвалюватися під тиском «вулиці» з неймовірною швидкістю.
П'ятниця, 06 січня 2012, 11:59
Микола РЯБЧУК
Незадовго до саміту Україна–ЄС, що відбувся 19 грудня в Києві, Ендрю Вілсон, експерт Європейської Ради міжнародних відносин (ECFR), опублікував аналітичну записку «Україна після вироку для Тимошенко», де оглянув коротко особливості української внутрішньої та зовнішньої політики за часів Януковича та окреслив найоптимальнішу, на його погляд, лінію поведінки Євросоюзу щодо України.
|
|