Громадський рух «Ми-європейці» вручив призи дітям, що підтримують євроінтеграцію України.
У суботу в Києві на Хрещатику під аркою, що веде до вулиці Лютеранської, відбувалася незвичайна акція: з нагоди парафування Угоди про Асоціацію Україна-ЄС члени інтернет-спільноти «Ми-європейці» підбили підсумки оголошеного раніше конкурсу дитячої творчості «Я і Європа» та вручили нагороди переможцям. За результатами інтернет-голосування ними стали: у номінації дошкільного віку — Євген Печуричко (6 років, с. Чорнобаївка Херсонської обл.) за роботу «Важливе значення спорту», у номінації молодшого шкільного віку — Максим Чирков (10 років, м. Київ) за серію малюнків «Подорожі», у номінації середнього шкільного віку — Інна Куришко (12 років, м. Херсон) за роботу «Право людини на вільне пересування і гідний відпочинок».
«Ідея такого конкурсу виникла одразу після акції «Не дамо Бику вкрасти у нас Європу», — розповідає одна з координаторів руху «Ми-європейці» Карина Бабенко. — Хотілося, щоб батьки більше спілкувалися з дітьми, розповідаючи їм про перспективи євроінтеграції». Сам конкурс стартував на фейсбукові після нового року, а переможців визначали за кількістю «лайків» під малюнками. Всього на конкурс надійшло 19 робіт від 12 учасників з усієї України. «Деякі роботи, як малюнок шестирічного Євгена Печуричка, нас настільки вразили, що ми не повірили, що йому 6 років, і розшукали інформацію про хлопця. Виявилося, що він справді ще такий малий, але вже два роки ходить на художню студію», — поділилася враженнями координатор конкурсу Марина Дубик.
Прикметно, що двоє переможців виявилися із Херсонської області — їм призи будуть надіслані поштою. А киянин Максим Чирков (він отримав свою нагороду під час акції) крім усього є активним користувачем соціальних мереж і учасником багатьох акцій руху «Ми — європейці». Перемогу в конкурсі йому принесла серія малюнків «Подорожі». Призи — два МР3-плеєри та професійний набір фарб — організатори акції купили за зібрані в групі гроші.
Після вручення призів, активісти продовжили спілкування з перехожими, увагу яких привернула ця акція, даруючи охочим прапорці та стрічки ЄС та роздаючи листівки з інформацією про Євросоюз. «Цікавим є той факт, що громадська думка з приводу інтеграції в ЄС виявилася виключно позитивною, а листівки та символіка «Ми-Є» розійшлися несподівано швидко. Декілька примірників нашої творчості, ймовірно, вже на шляху до ЄС, бо потрапили до групи іспанських туристів», — ділилися враженнями організатори акції.
Ця акція, як і діяльність руху «Ми-європейці» загалом, стали ще одним підтвердженням тенденції, яка спостерігається останнім часом в Україні: все більше людей, небайдужих до того, в якій державі випадає жити їм та їхнім дітям, об’єднуються не навколо політичних партій, що дискредитували себе, а завдяки інтернету формують свої спільноти, витрачаючи на це свій час, гроші та енергію, щоб робити те, що за ідеєю, мала би робити держава. А це — початок того громадянського суспільства, без якого неможлива ні демократія, ні відповідальність влади, ні реальна зміна існуючого стану речей.
Наталка Позняк-Хоменко
|