Українське Слово

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Українська наука: виклики ближчого часу

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

naukaМаксим СТРІХА

Україна зберегла в спадок від колишнього СРСР потужну науку світового рівня, яка після 1991 року, однак, ніколи не належала де-факто до державних пріоритетів і виживала насамперед завдяки ентузіазмові й заповзятливості самих учених. Упродовж останнього десятиліття в державі був відсутній навіть єдиний орган, відповідальний за вироблення й здійснення політики в сфері науки, технологій та інновацій у національному масштабі.

 

Війна за мертві душі: кому належать Гоголь і компанія?

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

bortnianskyМіж Україною і Росією точиться справжня «холодна війна» за цілі періоди в історії культури. Насамперед це стосується війни за старокиївську спадщину, що її росіяни неохоче визнають навіть спільною для «трьох братніх народів». Не менш, а часом і більш гостро іде боротьба за постаті пізнішого періоду, коли Україна входила до складу Російської імперії. Пізнє бароко дало чи не найчисленнішу групу таких постатей із суперечливою ідентичністю.

 

Ринок земель залишається предметом торгу

e-mail Друк

kaliberdaЩо відбуватиметься в Україні після скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення? Цей процес називають вкрай складним, але водночас — невідворотним. Чи можна втримати ринок землі у цивілізованих межах? Вирішити це питання покликаний законопроект «Про ринок земель», який пройшов випробування першим читанням у Верховній Раді і 25 січня був опублікований в газеті «Голос України». Його називають вкрай суперечливим, хоча деякі експерти наполягають, що саме він є «селянською конституцією», бо надто вагомі питання вирішує. У чому полягає основна мета законопроекту? Які положення залишаються найбільш дискусійними і якими є шляхи їх узгодженого схвалення? Ці та інші питання ми поставили заступнику керівника Проекту USAID «АгроІнвест» Олександру КАЛІБЕРДІ.

 

Українська ситуація та світовий контекст: діагноз і рецепти

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

ukr copyРозвиток подій в країні змушує постійно повертатися до теми Альтернативи як явища, яке в Україні, по суті, ще не сформоване не лише на інституційному, а й на суспільному рівні. Навряд чи перспектива її появи світить нам, скажімо, на найближчих парламентських виборах. Утім, дедалі більше з’являється в суспільстві розуміння, що на формування цієї Альтернативи, яка згодом має перерости в критичну масу, доведеться ще немало попрацювати. На всіх рівнях. І тільки тоді, можливо, з’явиться той довгоочікуваний лідер — коли суспільство сформує на нього запит. Тим часом світ і Україна разом із ним вступає в чергову смугу трансформацій. Чи здатна Україна, з огляду на своє непросте становище, адекватно відповідати на новітні виклики? Про це спілкувалися: відомий економіст, член Римського клубу, голова Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, один із засновників економічного форуму в Давосі Богдан ГАВРИЛИШИН, відомий політолог Володимир ФЕСЕНКО та голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив, громадський діяч Ігор КОГУТ.

 

Бруно Шульц

e-mail Друк

bruno-2Тарас ВОЗНЯК

На одному із світових перехресть культур та релігій, у Дрогобичі на Галичині наприкінці століття та великого правління кайзера Франца Йосифа І, в народі вічних подорожніх торгівців та мудреців — євреїв року Божого 5652 чи 12 липня 1892 року за Григоріянським календарем в очікуванні на щось незбагненне і передчуване народилося звичайнісеньке немовля. Ім’я принесло собі само — 12 липня саме іменини Бруно.

 

Влада брудна тому, що ми не хочемо бути чистими

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

M MarynovychМирослав МАРИНОВИЧ

…Усе починається із себе. Суспільство дуже дражливо сприймає цю тезу: мовляв, вони вирішують усе за мене, а я маю за них відповідати?! Я маю змінюватися, а вони такі, як є? Цього уроку демократії ми ще не засвоїли. Так, вони залишаються брудними саме тому, що ми не хочемо бути чистими. Маємо стати чистими, стрепенутися, спалахнути духом, піднятися й усвідомити, що перед нами — цілий світ, котрого ми не бачили через те, що повзали!»

 

Запровадження Нацбанком золотих монет і сертифікатів є малоефективним

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

zolotoОлександр СУГОНЯКО

Пошук інструментів для ефективного залучення готівкових заощаджень населення та скорочення обсягу готівки в Україні — один з пріоритетних напрямків діяльності НБУ. Експертне середовище, в тому числі Асоціація українських банків, неодноразово звертали увагу чинної влади та всіх попередніх очільників владних інституцій на ту колосальну роль, яку відіграє програма скорочення готівкового обігу для подальшого успішного розвитку економіки та країни в цілому. Дійсно, за різними оцінками, на руках у населення знаходиться більше 50 млрд. дол. США, а обсяги готівкової гривні поза банками, згідно інформації НБУ, станом на 01.02.2012 р. складали 185 млрд. грн.

 

Роман ШПОРЛЮК: Модерна нація починається зі слів: "Ми різні, але всі - українці"

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

shporliuk"...Царська Росія трактувала великоросів значно гірше, ніж українців. Формування імперії було нищенням історичної географічної російської нації. Українські регіони мали значно більше свобод, ніж великоросійські в самій імперії..." Наведена нижче розмова з професором Гарвардського університету Романом ШПОРЛЮКОМ, який узимку відвідав Київ, є запрошенням до дискусії, пропозицією по-новому подивитися на історію України та Східної Європи модерного часу, порозумітися стосовно якої українському суспільству, на жаль, не вдається й досі.

 

Польський позов проти «Газпрому»

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

PGNiGЄвген ПЕТРЕНКО

«Польща вважає, що ціна за газ, який вона імпортує в рамках контракту з «Газпромом», неприйнятна, бо вона не ринкова» — заявив міністр держмайна Міколай Будзановський. Звідси абсолютно обґрунтована вимога зниження ціни газу в рамках головного контракту шляхом арбітражної процедури у Стокгольмському суді. На цей момент — це одне з найважливіших завдань, які стоять перед польською газовою спілкою PGNiG.

 

Сто років самотності Віктора Януковича

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

janukovychТарас ВОЗНЯК

Швидко минули два роки правління Януковича. Саме так — не урядування, не президентства, а безроздільного правління. Формальною і реальною опорою Януковича була Партія регіонів. І він став її нероздільною персоніфікацією. Але у його обрання не меншу лепту вклав і український олігархат — від Ахметова до Фірташа. Слід віддати належне — Янукович був готовий блискавично опанувати всіма мислимими і немислимими гілками влади. У концентрації влади у своїх руках він перевершив навіть Кучму. Але такою ж безмежною стала і його відповідальність.

 

23 лютого — День офіційної ностальгії за радянським мілітаризмом

e-mail Друк

srsrБорис БАХТЄЄВ

Україна вчергове відзначила День захисника вітчизни. Назву цю так і хочеться взяти в лапки, й тим паче не піднімається рука написати «вітчизни» з великої літери: безглуздішого свята, мабуть, і не вигадати. «Вітчизни» тієї не існує вже двадцять із половиною років. В армії вже служать люди, які ніколи не жили в Радянському Союзі й, якби не це свято, пам’ятали б про нього лише як про факт далекої історії.

 

Німеччина як зразок політичної культури

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

woolfЄвген ПЕТРЕНКО

Через підозру в корупції президент Німеччини Христіан Вульф подав у відставку і вже 18 березня, очевидно, буде обрано нового президента — Йоахіма Ґаука. Історія відставки президента Вульфа надзвичайно показова для розуміння механізмів демократії у одній з найпрогресивніших країн світу у всіх відношеннях — Німеччина забезпечила своїм громадянам рівень і якість життя на найвищому рівні, який може дати сучасна цивілізація.

 


Сторінка 4 з 90

Наголос

Яке місце вашої зарплати серед світових показників?
П'ятниця, 06 квітня 2012
Якби у світі не було багатих і бідних, і всі мали б однакову частку від сукупних... Детальніше...
Фортепіанний речиталь
П'ятниця, 06 квітня 2012
7 квітня у галереї «АртХол» Фонду сприяння розвитку мистецтв відбудеться... Детальніше...
Маленький українець: довіра, побоювання, пріоритети
Четвер, 05 квітня 2012
Наша довіра одне до одного стікає, як вода в пісок, а він уже, важкий і мокрий,... Детальніше...
Фінансові експерти підтримали АУБ у критиці Нацбанку
Четвер, 05 квітня 2012
Круглий стіл експертів фінансового ринку на тему: «Аналіз висновків АУБ щодо... Детальніше...
В Україні знову «Французька весна»
Середа, 04 квітня 2012
На календарі вже другий місяць весни, але справжньої весняної погоди та... Детальніше...
Євро-2012 буде успішним, переконані організатори
Середа, 04 квітня 2012
2 квітня у посольстві Польщі відбулась зустріч з представниками Польщі і України,... Детальніше...
Присвячення Й. С. Баху
Вівторок, 03 квітня 2012
В рамках циклу концертів «Музичні вечори на Фролівській» 5 квітня в галереї... Детальніше...
Яременко: повертати борги радянського Ощадбанку мають правонаступники СРСР
Вівторок, 03 квітня 2012
Екс-заступник голови Національного банку України Сергій Яременко вважає, що із... Детальніше...
У Європу — на літачку
Вівторок, 03 квітня 2012
Громадський рух «Ми-європейці» вручив призи дітям, що підтримують... Детальніше...
«Нотатки Пілігрима». Станіслав Чамлай
Понеділок, 02 квітня 2012
Художник працює у жанрі пейзажу, натюрморту, портрету і тематичної композиції.... Детальніше...
Не так сталось, як гадалось?
П'ятниця, 30 березня 2012
Цікаво, а чи мали сумніви українські дипломати та європейські чиновники щодо... Детальніше...
Перепис населення у Польщі приніс певні несподіванки
П'ятниця, 30 березня 2012
У Польщі оприлюднили попередні дані перепису населення, що відбувся минулого... Детальніше...
Вірити не можна зневіритись
П'ятниця, 30 березня 2012
Отримані мною відгуки на ініціативу «Першого грудня» загалом і на мої письмові... Детальніше...
Літературно-артистичне товариство – сучасна лабораторія мистецтва
Четвер, 29 березня 2012
Київське літературно-артистичне товариство поновлює свою діяльність. 107 років... Детальніше...
АУБ ставить питання про відставку керівництва НБУ
Середа, 28 березня 2012
Асоціація українських банків звернулась до Президента України, Голови Верховної... Детальніше...
Закарпатська автономія: збереження культури чи угорський сепаратизм?
Середа, 28 березня 2012
Закарпаття – найменша область України. У гірських селах регіону досі мешкають... Детальніше...
Запрошення на «Прогулянку»
Середа, 28 березня 2012
У київському Музеї-квартирі Павла Тичини відбудеться виставка молодих... Детальніше...
Прометей України
Вівторок, 27 березня 2012
Сьогодні виповнюється 100 років з дня народження Народного Героя Українського... Детальніше...
CUBA. Вперед у минуле
Вівторок, 27 березня 2012
У Галереї «АртХол» Фонду сприяння розвитку мистецтв з 23 березня до 1 квітня... Детальніше...
Росія — Україна: нові — старі проблеми
Понеділок, 26 березня 2012
Президент України Віктор Янукович має намір взяти участь в інаугурації нового... Детальніше...