Українське Слово

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Не вбивай, якщо можеш не вбити, або «Ґаліція» Лукаша Сатурчака

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

galiciaВасиль КАРП’ЮК

Нинішні стосунки між Україною і Польщею доста файні, бо й ніби поляки нас толерують перед лицем Євросоюзу, і ніби нам теж приємніше з ними говорити, ніж з будь-якими іншими сусідами. Ще й спільне проведення футбольного чемпіонату дещо важить і трохи поєднує. Принаймні так виглядає на офіційному рівні, хоча в побутових ситуаціях відносини не такі вже й товариські.

 

В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ: Не може довго панувати ожирілий розум

e-mail Друк

bruhІніціативна група «Першого грудня» взялася за важку місію — пробудити свідомість і моральність українського суспільства. У це коло з одинадцяти мудреців-інтелігентів увійшов і «батько» відродженої Києво-Могилянської академії і нині її почесний президент В’ячеслав Брюховецький. В інтерв`ю він розповів, чому митці не повинні йти в політику, чому виборці вже не продадуться за гречку і в чому слабкість Віктора Януковича.

 

Корабель, що не звернув ліворуч

e-mail Друк

kjkllАріадна ВОЙТКО

У 1947 р. на землю туманного Альбіону одночасно ступило понад вісім тисяч(!) українських хлопців. Величезними кораблями прибули вони сюди не з України, а з повоєнної зруйнованої Італії. Це були колишні вояки роззброєної 14-ї гренадерської дивізії Ваффен СС «Галичина» (з 25 квітня 1945 р. — 1-ї Української дивізії Української Національної Армії. Усім було трохи за двадцять. Незважаючи на темний арештантський одяг, вони виглядали не такими й виснаженими — радше підтягнутими красенями, з військовою виправкою та середземноморською засмагою. Ступивши на англійську землю, не один із них тоді тихо перехрестився. Бо перспективи вимальовувалися зовсім інші…

 

Олександр БРИГИНЕЦЬ: Партії регіонів вже не існує

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

brig«Найтемніша ніч завжди перед ранком. Зараз ситуація в Україні доходить до найтемнішої точки й скоро повинен наступити ранок. Існує дуже багато механізмів, як може відбутися зміна в країні. Але вона не може відбутися без серйозного впливу громадських рухів. Ніхто не знає, який план у вищих сил на нашу країну. І коли говорять, що плани стосовно майбутнього складаються президентом чи якимсь людьми — це все дуже умовно. Я, як людина віруюча, абсолютно впевнений, що розвиток усього закладений з самого початку. Відомо, що найважчі часи даються людині як покарання чи як випробовування перед чимось кращим. Тому я сприймаю час, який ми зараз переживаємо, як випробовування». Розмова з депутатом Київради Олександром Бригинцем.

 

Будуємо хату

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

guzar copy copyЛюбомир ГУЗАР

Двадцять років наша Українська держава переживає перехідний період. Перед ними — десятиліття чи й століття життя під окупацією чужих держав, які не були зацікавлені в тому, щоб в Україні щось розвивати, а радше навпаки — намагалися не допускати до розвитку, а іноді, навіть, щоразу більше обмежували будь-які можливості чогось кращого.

 

Дев’ять днів без Миколи Плав’юка

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

mplawiukЮрій ЛЕВИКІН

Це складно усвідомити і боляче промовити вголос. В Україні не так багато людей, чиє прізвище можна поставити в один ряд з розумінням Вічності. Ми спілкувалися і працювали разом з Головою ОУН Миколою Плав’юком, черпали з його мудрості і вчилися любити Україну. Не просто при будь-якому зручному випадку голосно клястися у цій любові, а бачити нашу державу і народ в усій повноті, усвідомлюючи силу і слабкість, радіючи досягненням і не закриваючи очі на недомагання українців.

 

Євген СВЕРСТЮК: Народ не приймає стиль, який йому зараз нав’язують

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

sverstІніціатива «Першого грудня» знайде підтримку, адже люди не байдужі до життєво важливих проблем, говорить філософ, публіцист, колишній політв’язень, один із ініціаторів руху «Першого грудня» Євген Сверстюк. На його думку, суспільство уже вступило в критичний період і не сприймає нав’язувані йому правила гри, нам треба повернутися до справжніх цінностей.

 

Сільська школа: арифметика для дорослих

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

shkolaЛеся ОРОБЕЦЬ

Українська сільська школа останнім часом нагадує зону відчуження, змальовану в «Сталкері» Андрія Тарковського. Сюди не любить потикатися влада. Сюди надходять кошти, які звідси дивовижним чином зникають. Так само як і вчителі, медпрацівники — і навіть діти. Які потім знаходяться — але дуже далеко від села. В якомусь місті чи іншій державі. Іншими словами, тут діють напрочуд особливі закони.

 

Петро КРАЛЮК: Українці перманентно перебувають у стані кінця світу

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Kralyuk12 / 12 — саме стільки, порівну, наукових і художніх книг має у творчому арсеналі письменник, науковець і публіцист, історик і філософ, волинянин і рівнянин Петро Кралюк. Усі перераховані іпостасі не взаємовиключні, вони доповнюють цю багатогранну особистість. Лише його посада дивує тих, хто спочатку знайомиться з художнім доробком автора, а вже потім дізнається, що він — «звичайний» проректор вишу. Та оскільки виш має назву Національний університет «Острозька академія» (такий собі Хогвордс, де дива — швидше правила, ніж винятки), то й нинішній проректор геть не схожий на педантичного адміністратора. І все ж таки — що спонукає його створювати такі різнопланові, різножанрові, речі?

 

Тягар «єдності»

e-mail Друк

rosia copy copy copyМикола РЯБЧУК

Перейматися тим, що радикали з російської опозиції усунуть Путіна і накоять iще більших дурниць, абсолютно не варто. По-перше, тому що не усунуть — принаймні найближчим часом. А по-друге, тому, що, навіть усунувши, навряд чи перевершать Путіна у шовінізмі, цинізмі та аґресивній безцеремонності. Найгірше, що може трапитися з російською опозицією (зокрема й з Алєксєєм Навальним, котрого дехто, до речі, вважає проектом Кремля), — це перетворення її на чергову реінкарнацію попередньої влади.

 

Два принципи формування політичної нації

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

naciaТарас ВОЗНЯК

Спостерігаючи за складним процесом становлення української політичної нації, я дійшов до висновку, що ті зіткнення, які відбуваються у нашому суспільстві, значною мірою витікають з того, що різні частини народу України по-різному бачать, якою повинна бути держава з назвою Україна. І до того часу, поки ми не дійдемо до розуміння, що це справа істотна, ми не розумітимемо, що ж насправді з нами відбувається, чому ми так і не можемо прийти до тієї прагненної єдності. А тому наш український проект так і залишиться недобудованим. Бо ж одні будують одне, тоді як інші — інше.

 

Податковий колапс

e-mail Друк

dyachenkoУрядовий намір здійснити масштабну податкову реформу, головна мета якої полягає у суттєвому зменшенні податкового тиску на бізнес, дотепер дає протилежний результат. За нещодавно оприлюдненими даними Світового банку, за кількістю податків Україна посідає перше місце в світі. Сьогодні загалом ми їх сплачуємо аж 135. Для порівняння — у Сінгапурі встановлено 5 податків, у Грузії, Швеції та Норвегії — 4, а в Гонконзі — лише 3. За рівнем розвитку малого та середнього бізнесу серед 179 країн світу ми посідаємо лише 152 місце. Про перешкоди на шляху формування середнього класу в Україні і ситуацію, що склалася у податковій сфері говоримо з юристом, Головою Ради старійшин Міжнародної громадської організації «Ми Українці», Президентом благодійного фонду «Агроекодопомога» Степаном ДЬЯЧЕНКОМ.

 


Сторінка 2 з 90

Наголос

Яке місце вашої зарплати серед світових показників?
П'ятниця, 06 квітня 2012
Якби у світі не було багатих і бідних, і всі мали б однакову частку від сукупних... Детальніше...
Фортепіанний речиталь
П'ятниця, 06 квітня 2012
7 квітня у галереї «АртХол» Фонду сприяння розвитку мистецтв відбудеться... Детальніше...
Маленький українець: довіра, побоювання, пріоритети
Четвер, 05 квітня 2012
Наша довіра одне до одного стікає, як вода в пісок, а він уже, важкий і мокрий,... Детальніше...
Фінансові експерти підтримали АУБ у критиці Нацбанку
Четвер, 05 квітня 2012
Круглий стіл експертів фінансового ринку на тему: «Аналіз висновків АУБ щодо... Детальніше...
В Україні знову «Французька весна»
Середа, 04 квітня 2012
На календарі вже другий місяць весни, але справжньої весняної погоди та... Детальніше...
Євро-2012 буде успішним, переконані організатори
Середа, 04 квітня 2012
2 квітня у посольстві Польщі відбулась зустріч з представниками Польщі і України,... Детальніше...
Присвячення Й. С. Баху
Вівторок, 03 квітня 2012
В рамках циклу концертів «Музичні вечори на Фролівській» 5 квітня в галереї... Детальніше...
Яременко: повертати борги радянського Ощадбанку мають правонаступники СРСР
Вівторок, 03 квітня 2012
Екс-заступник голови Національного банку України Сергій Яременко вважає, що із... Детальніше...
У Європу — на літачку
Вівторок, 03 квітня 2012
Громадський рух «Ми-європейці» вручив призи дітям, що підтримують... Детальніше...
«Нотатки Пілігрима». Станіслав Чамлай
Понеділок, 02 квітня 2012
Художник працює у жанрі пейзажу, натюрморту, портрету і тематичної композиції.... Детальніше...
Не так сталось, як гадалось?
П'ятниця, 30 березня 2012
Цікаво, а чи мали сумніви українські дипломати та європейські чиновники щодо... Детальніше...
Перепис населення у Польщі приніс певні несподіванки
П'ятниця, 30 березня 2012
У Польщі оприлюднили попередні дані перепису населення, що відбувся минулого... Детальніше...
Вірити не можна зневіритись
П'ятниця, 30 березня 2012
Отримані мною відгуки на ініціативу «Першого грудня» загалом і на мої письмові... Детальніше...
Літературно-артистичне товариство – сучасна лабораторія мистецтва
Четвер, 29 березня 2012
Київське літературно-артистичне товариство поновлює свою діяльність. 107 років... Детальніше...
АУБ ставить питання про відставку керівництва НБУ
Середа, 28 березня 2012
Асоціація українських банків звернулась до Президента України, Голови Верховної... Детальніше...
Закарпатська автономія: збереження культури чи угорський сепаратизм?
Середа, 28 березня 2012
Закарпаття – найменша область України. У гірських селах регіону досі мешкають... Детальніше...
Запрошення на «Прогулянку»
Середа, 28 березня 2012
У київському Музеї-квартирі Павла Тичини відбудеться виставка молодих... Детальніше...
Прометей України
Вівторок, 27 березня 2012
Сьогодні виповнюється 100 років з дня народження Народного Героя Українського... Детальніше...
CUBA. Вперед у минуле
Вівторок, 27 березня 2012
У Галереї «АртХол» Фонду сприяння розвитку мистецтв з 23 березня до 1 квітня... Детальніше...
Росія — Україна: нові — старі проблеми
Понеділок, 26 березня 2012
Президент України Віктор Янукович має намір взяти участь в інаугурації нового... Детальніше...