Вівторок, 13 березня 2012, 15:47
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ
Феноменальна постать Йосипа Сліпого, сподвижника митрополита Андрея Шептицького, привертала увагу української еліти, насамперед — творчої, уже на початку 30-х років минулого століття. Ідеальний образ «мужа волі й чину»: могутня постава, карбовані, медальйонної чіткості риси обличчя... А енергетика, що йшла від типового подільського характеру, народного гумору, добірного слова! Сучасників вражала його енциклопедична освіченість (вищу богословську освіту здобував в Інсбруку й навчальних закладах Італії). Авторитетний богослов, видатний культуролог-мистецтвознавець, яскравий публіцист, авторитетний музейник, невтомний мандрівник. Мабуть, багатьма з цих прикмет можна характеризувати людей Ренесансу.
Вівторок, 13 березня 2012, 10:02
Борис БАХТЄЄВ
Більш-менш ущухли пристрасті довкола висловлювань лідерів ВО «Свобода» на адресу Гайтани. Тих висловлювань, де свободівці стверджували: Гайтана не має права представляти Україну на конкурсі Євробачення через свою расову належність; вона є людиною «не нашої раси», тож, мовляв, Україну асоціюватимуть із «іншим котинентом десь в Африці». Тож тепер саме час спокійно розібратися в природі цього скандалу.
Понеділок, 12 березня 2012, 13:16
«Соборність має дуже глибоке коріння. Воно закладалось, коли наш народ проживав ще у складі Речі Посполитої, і творилася та політична культура і ментальність, яка була зруйнована після поділу цієї країни… Ми знаємо, як російський уряд підкупляв частину людей і все москвофільство живилось російськими грошима… Україна, як демократична країна, становить загрозу для авторитарної Росії». Про зв’язок історії УНР з проблемами сьогодення — в продовженні інтерв’ю, яке дав Українському Слову доктор історичних наук, професор НаУКМА Владислав ВЕРСТЮК.
Понеділок, 12 березня 2012, 14:28
Ірина ПОГОРЄЛОВА
Ініціатива проведення Національного круглого столу дещо затінила наміри президента й опозиції зустрітися для діалогу. Але привид всезагального Другого Універсалу все одне вже кілька років тиняється Україною. Тому обговорення моральних тем може органічно супроводжувати домовленості в суто політичних колах. Аби лише високі матерії знов не приховували низькі змови. Влада й опозиція вичерпали ресурси свого жорсткого позірного протистояння. Причому як усередині країни, так і за її межами.
Неділя, 11 березня 2012, 20:45
10 березня 2012 року в м. Бурлінгтон (Онтаріо, Канада) на 87-му році життя помер останній Президент Української Народної Республіки в екзилі, Голова Організації Українських Націоналістів, Голова Правління Фундації імені О. Ольжича Микола Плав’юк.
П'ятниця, 09 березня 2012, 11:55
Тарас МАРУСИК
Навесні 1847 року Тарас Шевченко готував друге видання «Кобзаря», куди повинні були ввійти нові твори останніх років, зокрема й частина поезій, які мали шанс пройти цензуру, зі збірки під назвою «Три літа». Це був один із переломних періодів у житті молодого поета. Йшов процес кардинального переоцінювання власного життя і становлення його поглядів на Україну як державу своєї мови і літератури, як унікальний і неповторний край.
П'ятниця, 09 березня 2012, 11:41
Багато молодих людей, які мають глибокі релігійні потреби, бояться переступити поріг храму. Там вони потрапляють у невідому систему координат і не знають, як поводитися, наражаючись відразу на несприйняття місцевих жіночок... Не можна говорити про подолання зла в такому абстрактному понятті, треба говорити про лікування ран, які зло завдає особі. Саме тому я говорю про аскезу, бо в християнському розумінні аскеза — це необхідна умова для того, щоб можна було зцілитися від гріха, який носимо в собі… Скажу так: тему Патріархату не знято з порядку денного. Вона лишень переходить в нову фазу. Тобто ми будуємо Патріархат… Розмова з главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком).
Середа, 07 березня 2012, 11:54
Уляна ЛИБА
А ви за 8 березня чи проти нього? Кожного року дискусії напередодні цієї дати зводяться в основному до цих двох питань – святкувати чи не святкувати Міжнародний жіночий день? Більш «прогресивні» - проти того, щоб лише раз у рік вітати жінок зі святом, придуманим революціонеркою Кларою Цеткін. Та все ж більшість і українських жінок, і чоловіків – за 8 березня.
Середа, 07 березня 2012, 10:07
Тарас ВОЗНЯК
Багато хто в Україні кілька останніх десятиріч задавався запитанням — а яку ж роль відігравав чи відіграє Бруно Шульц для нас? Звичайно, було доволі панегіричних відмовок. Так само, як і прихованого ігнорування. Багато метафор та славослів’я. Однак, як на мене, то ми ще не спромоглися на посутню відповідь. Коли я вживаю слово «ми», то маю на увазі не лише сучасний український контекст, хоча передусім власне його. Але також й інші контексти — російський і навіть польський.
Вівторок, 06 березня 2012, 11:29
Оксана ЗАБУЖКО
…Це й є масове кіно — таке, яке знімають у себе всі без винятку незалежні країни (а багатші — ще й експортують іншим!): «Біблія для бідних» інформаційної доби. Кіно, призначене не для роздряпування національних виразок — а для їх загоєння. «Український Голівуд», якщо такий, дастьбі, коли-небудь складеться, отримав свою першу ластівку. Особисто я активно вболіватиму за її політ. Як і за кожну (дасть Біг!) наступну.
Вівторок, 06 березня 2012, 12:13
«Наша політична традиція абсолютно дисонувала з політичною практикою Росії, де цар, а згодом імператор, був абсолютним володарем. Він видавав закони, керував країною, милував, карав і т.д. Населення не мало політичних прав, а перші вибори в Росії відбулися лише 1906 року. Все це викликало протест українців, які завжди бачили себе повноправними громадянами, а не вірнопідданими царя». Про зв’язок історії Української Народної Республіки і визвольних змагань столітньої давності з проблемами сьогодення в інтерв’ю для Українського Слова говорить доктор історичних наук, професор НаУКМА Владислав ВЕРСТЮК.
Понеділок, 05 березня 2012, 10:07
Борис БАХТЄЄВ
Щільність залізниць у нашій країні — за винятком хіба що Галичини й Донбасу — є, за європейськими мірками, дуже низькою. А отже, в разі приватизації залізничних перевезень за будь-яких умов створення конкурентного середовища є неможливим. Точніше, конкурентне середовище буде створено у владних коридорах — саме там відбуватиметься конкурентне змагання за право здійснювати залізничні перевезення. Більш корупціогенну ситуацію важко собі уявити.
|
|