Українське Слово

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Королівське місто Краків

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altОлекса ВОЙТЮК 

У це місто варто приїжджати в різні пори року. Краків має свій шарм у будь-яку погоду. Тому ні несподіваний холод, ні дощі, які час від часу заганяли нас в кав'ярні і музеї зовсім не зіпсували нашої екскурсії.  

Дешеві авіалінії, що рік тому з'явилися в Україні, ваблять у подорожі. Якщо у вас відкрита шенґенська віза, то просто на вихідні за невеликі гроші ви можете полетіти до Кельна чи Дортмунда, Осло чи Катовіц. Там також можна зробити пересадку й летіти далі. При чому, в Євросоюзі, в умовах жорсткої конкуренції авіаперевізників, ціни на авіаквитки бувають зовсім смішними.

Якщо у вас лише два вихідні дні, то варто присвятити їх Кракову - давній королівській столиці Польщі. Звичайно, тут є на що подивитися: пам'ятки історії, музеї, багато культурних заходів. Та головне - неповторна атмосфера, завдяки якій навіть короткий візит до цього міста запам'ятовується і залишає чарівні враження.

altГотуючись до подорожі, ми з'ясували, що в Кракові існує багато маршрутів для туристів, зокрема - університетський, королівський, краківських євреїв, слідами Яна Павла ІІ і інші. Однак, вирішили не прив'язуватись до якогось конкретного з них, а поєднати їх і просто, гуляючи містом, вбирати враження.

 

Тож на початку ми потрапили в найстаріший у Польщі університетський будинок Ягелонського Університету Collegium Maius (1400 року). Серед його студентів - Микола Копернік і Кароль Войтила.

 

 

 

 

 

altГоловний Ринок - центр міста, звідки зазвичай починаються екскурсії. Тут неможливо оминути Мар'яцький костел з вівтарем Віта Ствоша, не послухати обірвану мелодію трубача, яку він щогодини altграє з вежі костелу. Туристів приваблюють Сукєнніце з рядами сувенірних крамничок, вуличні музиканти і безліч голубів, які тут зовсім не бояться людей.

Власне, центром Кракова вважається невелика його частина, окреслена Плянтами - зеленим поясом у вигляді овалу з розмірами 1500 на 800 метрів. Але тут кожен будинок є пам'яткою історії, тут розташовані кілька десятків музеїв і галерей, кільканадцять костелів, театри і книгарні, антикварні магазини й сотні кав'ярень, ресторанів і пабів.

altОднак, вже кілька років всі карти міста до центру Кракова крім простору, обмеженого Плянтами, додають також Казімєж - колись окреме місто, а нині - сусідній район, до altякого легко дійти пішки. Тут з кожного куточка до нас промовляє історія польських євреїв. Вузенькі вулички і торгові площі, синагоги і єврейські цвинтарі чергуються з католицькими костелами.

Після трагедії ІІ Світової війни і винищення євреїв гітлерівцями, Казімєж пережив десятиліття спустошення і руйнування. Починаючи з 90-х років ця дільниця відроджується і бурхливо розвивається. Будинки повертаються нащадкам колишніх мешканців і ті відразу ж розпочинають їх ремонтувати. Ви, мабуть, бачили ці вулички у фільмі Стівена Спілберга "Список Шіндлера". Тут також щороку відбувається знаменитий Фестиваль єврейської культури. Однак, ключем до розуміння Казімєжа є його вікова толерантність, адже тут протягом століть мирно співіснували два народи і дві великі релігії. Це також осередок культурного й інтелектуального життя. Тут в кав'ярнях, клубах і галереях тепер збираються ті, для кого Ринок з його околицями стали занадто "туристичними".

Повні вражень пізно увечері ви потрапляєте у свій готель чи хостел (де попередньо забронювати місця легко можна через інтернет) і поринаєте в міцний сон. Та не дивуйтеся, якщо серед ночі вас вирвуть зі сну крики невгамовних англійців, що люблять приїздити сюди для розваги і заради дешевого алкоголю. У цій ситуації аби не викликати міжнародного скандалу в стилі Луценка, краще обмежитися чемними зауваженнями чи жартами. Насправді місцевих мешканців також добряче дістали такі туристи і, хоч вони й гості, кажуть, доходить до того, що деякі паби на вході розміщують вивіски з написом "вхід англійцям заборонено".

altУ це місто варто приїжджати в різні пори року. Краків має свій шарм у будь-яку погоду. Тому ні несподіваний холод, ні дощі, які час від часу заганяли нас в кав'ярні і музеї зовсім не зіпсували нашої екскурсії.

Від'їжджаючи з цього магічного міста, хочеться колись сюди повернутись аби знову смакувати його атмосферу і відкривати ті його куточки, де не вдалось побувати цього разу.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Наголос: сусіди

Експерт: у Білорусі ослабли і президент, і опозиція
Понеділок, 12 вересня 2011
Білоруська опозиція оголосила плани вуличних акцій протесту проти чинного... Детальніше...
Як створити образ ворога?
Понеділок, 12 вересня 2011
Підручники історії Росії формують україноненависництво у свідомості учнівської... Детальніше...
Острів Придністров’я
Вівторок, 06 вересня 2011
«Острів нестабільності», «територія конфлікту» – такі характеристики на адресу... Детальніше...
«У них щось негаразд з головою, в тих Росіян»
Четвер, 18 серпня 2011
Журналістка і письменниця з Фінляндії Анна-Лєна Лаурен, яка у 2006 — 2010 роках... Детальніше...
Україна — Росія: перезавантаження не відбулось
Понеділок, 15 серпня 2011
Напередодні зустрічі Президентів Росії та України у Сочі віднайти деталі... Детальніше...
Словаччина може, а Україні — слабо?
П'ятниця, 05 серпня 2011
Словаччина відібрала паспорти у 105 осіб з подвійним громадянством. Відповідно до... Детальніше...
Країна Хаджича та українці
П'ятниця, 22 липня 2011
Сербія заявила про арешт Ґорана Хаджича, останнього зі списку підозрюваних у... Детальніше...
Пішки з’єднали столиці Євро-2012
Понеділок, 18 липня 2011
Ще 1999 року, коли збірна України з футболу разом зі знаменитим Андрієм Шевченком,... Детальніше...
Грузія хоче, щоб друзі називали її Джорджією
Четвер, 14 липня 2011
Сьогодні до Тбілісі з офіційним візитом приїздить міністр закордонних справ... Детальніше...
Що не тиждень, то війна
П'ятниця, 08 липня 2011
Угорська тема останнім часом знову в усіх на устах у найзахіднішому регіоні... Детальніше...
Розпочинає роботу польсько-українське телебачення
Середа, 29 червня 2011
Як повідомляє «Газета Виборча», Національна Рада Радіомовлення і Телебачення у... Детальніше...
Одна з останніх дисиденток
Вівторок, 21 червня 2011
У Бостоні на 88-му році життя померла Олена Боннер — знаменита радянська... Детальніше...
Білоруська економіка у вільному падінні
Середа, 15 червня 2011
Дедалі більша інфляція, спорожнілі резерви «твердої» валюти та національна... Детальніше...
Своїми погрозами росіяни загнали себе в глухий кут
Середа, 15 червня 2011
Цьогорічні військово-морські навчання «Сі Бриз», які тривають до кінця цього... Детальніше...
Новий посол Польщі в Україні: На нас чекає багато роботи
Вівторок, 07 червня 2011
Новий посол у складний час. Після семимісячної відсутності у Києві нарешті... Детальніше...