Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Безпека

Вадим ГРЕЧАНІНОВ: Великодержавна політика Росії є основною причиною того, що ми можемо поки що лише мріяти про НАТО

E-mail Друк

Вадим ГРЕЧАНІНОВУкраїна і НАТО. Останнім часом дискусії навколо цього питання дещо притлумилися: чинна влада проголосила позаблоковий статус нашої країни. Водночас не відмовилася від співпраці із Північноатлантичним альянсом. Більшість українців, на жаль, не розуміють необхідності вступу нашої країни до НАТО. Чому? Відповіді на це та інші запитання - в розмові з Вадимом ГРЕЧАНІНОВИМ - генерал-майором у відставці, президентом Атлантичної ради України, яка входить до Ліги „Україна - НАТО".

 

Історія з Wikileaks: кому вигідно і які наслідки?

E-mail Друк

wikileaks4Уляна ЛИБА

Ще зовсім недавно майже ніхто у світі не чув і не знав про нічим непримітний сайт Wikileaks, а тим більше про його засновника Джуліана Асаннджа. Сьогодні слова «Wikileaks» і «Асанндж» - одні із найпоширеніших у пошуках, вони кожен день на слуху, а будь-якій інформації із цими словами гарантована топовість у новинних стрічках. Той фурор, який спричинив раніше ніким не відомий сайт, яскраво порівнюють із терористичною бомбою, вибухом, від якого постраждав весь світ. У величезному масиві інформації, думок, коментарів, пов'язаних із Wikileaks, як на мене, слід виокремити дві провідні теми - кому було вигідно оприлюднювати секретну інформації на цьому сайті і які із цього випливають наслідки? Спробуємо проаналізувати по пунктах.

 

Скандал з Wikileaks. Або пошуки "чорної кішки у темній кімнаті"...

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Борис ТАРАСЮКБорис ТАРАСЮК 

Інформаційний витік у WikiLeaks - безсумнівно є дипломатичною катастрофою, що вже увійшла в історію. Удар "нижче пояса" такої сили завдав би шкоди будь-якій державі, тим більше - коли йдеться про одного з глобальних гравців, котрим є Сполучені Штати.

 

НАТО після саміту в Лісабоні: наслідки для Центральної і Східної Європи

E-mail Друк

altЦентр Східних Досліджень ім. Марка Карпа

Вперше в історії НАТО стратегічна концепція має суто політичний характер і не містить настанов для процесу військового планування. 22-й саміт держав - членів НАТО, що відбувся 19-20 листопада у Лісабоні, був присвячений затвердженню нової стратегічної концепції та низки інших документів, які визначатимуть політику Альянсу в найближчу декаду. Реакція на рішення саміту унаочнила поділи між союзниками з Центральної і Західної Європи.

 

NATO.UA

E-mail Друк

altБогдана КОСТЮК

У Декларації глав держав та урядів країн - членів НАТО, ухваленому на лісабонському саміті, ідеться про новий формат співпраці між Альянсом і партнерськими (дружніми) державами та організаціями. Щодо співробітництва з Україною - Декларація НАТО «розписала» свої бачення співпраці в окремому абзаці. Що це дає Україні? Відповіді шукали українські, російські, німецькі та польські експерти у Києві.

 


Сторінка 1 з 11