Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Безпека

Чи ефективна ООН для світової безпеки?

E-mail Друк

altБогдана КОСТЮК

Останнім часом побільшало критики на адресу Організації Об'єднаних Націй як інституції, яка загрузла у бюрократизмі та корупції замість того, щоб оперативно реагувати на виклики світової та регіональної безпеки. Керівники ООН по більшості звинувачень критику визнають і пропонують реформувати окремі інститути і департаменти, які працюють у складі Організації. Але при цьому ніхто не хоче бути першим у процесі, котрий викличе хвилю незадоволення з боку "професійних ООН-івців" (так назвали журналісти телеканалу CBS благополучних працівників штаб-квартири ООН у Нью-Йорку).

 

Обама помиляється і Америка втрачає друзів

E-mail Друк

altЄвген ПЕТРЕНКО

Оголошено результати великого щорічного соціологічного дослідження «Атлантичні Тенденції», проведеного в червні у Сполучених Штатах і 12-ти країнах Європи. Показово, що найбільш проамериканські поляки перестали бути такими і тепер менше вірять в НАТО, ніж це було зовсім недавно. Цьогорічні результати показують кілька несподіваних правд. Поляки стали не тільки проєвропейськими, але і все більш скептично налаштованими щодо США, а також одним з найбільш пацифістських народів Європи.

 

Нова глобальна СОI США

E-mail Друк

altЄвген КАМІНСЬКИЙ, завідувач відділу трансатлантичних відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України

Що насправді стоїть за відмовою адміністрації Обами від розміщення елементів ПРО в Європі?

Отже, 17 вересня 2009 року після 60-денної ревізії Білий дім і Пентагон оголосили, що адміністрація США не буде розміщувати десять наземних перехоплювачів ракет у Польщі та карадарні установки в Чехії.

Разом з тим, Обама заявив про свою згоду з оцінкою причин рішення попередньої адміністрації на чолі з Бушем - молодшим, яка посилалася на загрозу з боку двох держав-парій: Ірану та Північної Кореї.

 

ПРО: не відмова, а переформатування

E-mail Друк

altЄвген ПЕТРЕНКО

Президент США Барак Обама таки підтвердив зміни у планах США по розміщенню елементів системи ПРО у Східній Європі. Вашингтон відмовився від розміщення радару в Чехії і ракет-перехоплювачів у Польщі, оскільки цей оборонний комплекс не є кращим засобом протидії іранській ракетно-атомній загрозі. Система ПРО буде замінена універсальною системою ешелонованої оборони. Можна констатувати, що відбулась не відмова від ПРО, а спроба збудувати цю систему меншим коштом, а також певна зміна політичних пріоритетів. 

 

Москва готує десанти

E-mail Друк

altЄвген ПЕТРЕНКО

Незабаром Кремль зможе блискавично посилати свої війська за кордон «на допомогу своїм громадянам». Держдума РФ прийняла у першому читанні президентський законопроект про використання формувань збройних сил Росії за межами країни. Закон передбачає можливість використання російської армії за кордоном у випадку нападу на російські збройні сили чи війська за межами Росії, захисту російських громадян за кордоном та для боротьби з піратством. Законопроект був підтриманий практично одноголосно: за нього проголосували 448 депутатів з 450. 

 


Сторінка 9 з 11