Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Безпека

Росія шукає захисту в НАТО

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altЄвген ПЕТРЕНКО

Саміт НАТО прийняв кілька доленосних рішень для майбутнього цієї безпекової організації... Кожний напад на країну НАТО зустрінеться з відповіддю всіх членів Союзу... Для оборони Польщі, в разі нападу, НАТО надасть дев'ять дивізій... Ознакою змін в НАТО свідчить перебування на саміті президента Росії Дмитра Медвєдєва. Союз запросив Росію до тіснішої співпраці, у тому числі і у створенні ПРО... В  різних колах дискутується навіть проблема можливого вступу Росії в НАТО.

 

Пролітаючи повз Лісабон

E-mail Друк

altТетяна СИЛІНА

Віктор Янукович у Лісабон не поїхав. Хоча розсадка за французькою абеткою йому там і не загрожувала. А на саміт його особисто люб'язно запросив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен. Здається, ми вже якось згадували слова одного західного дипломата, який зауважив свого часу, що саме приїзд 2002 року в Прагу Леоніда Кучми, котрий знав про приниження, яке його там очікувало, змусив цього дипломата повірити в те, що президент України дійсно хоче привести свою країну в НАТО.

 

Iгор СМЕШКО: Нам немає від кого чекати допомоги

E-mail Друк

altIV Безпековий форум, що закінчився минулого тижня в Києві, мав високий рівень представництва. Захід відвідали європейські та американські аналітики, що спеціалізуються на міжнародних відносинах та міжнародній безпеці. Були присутні, звичайно, й українські експерти та політики. Про проблеми безпеки України, позаблоковий статус, зміцнення громадянського суспільства, діяльність СБУ та роль опозиції у розмові з екс-головою Служби безпеки України Ігорем СМЕШКО:

 

Росія і США приречені на ворожнечу?

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altЄвген КАМІНСЬКИЙ, професор, завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України

Принаймні саме так вважають в Інституті міжнародної безпеки Російської академії наук. Там виходять із того, що на сучасну міжнародну систему досі впливає політико-ідеологічна спадщина холодної війни. Американські й особливо російські політики досі живуть під знаком геополітичного суперництва. Попри той факт, що сьогоднішня глобальна безпека базується на значній мережі обмежувальних факторів, закріплених міжнародними договорами та спеціально створеними інституціями, досить багато експертів слушно вважають й аргументовано доводять вирішальну роль ядерного стримування. Тільки в цьому контексті можна розглядати те, що саме в умовах крайньої напруженості в російсько-американських відносинах, яка склалася наприкінці 2008 року, постала ідея перезавантаження.

 

Перевантажене «перезавантаження»

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altЄвген КАМІНСЬКИЙ, професор, завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України 

26 жовтня провідна американська газета «The New York Times» опублікувала статтю Джона Винокура під назвою «Чи поступляться США Росії Європою?». Вона видається водночас претензійною, тобто розрахованою на політичну сенсацію, почасти надуманою, однобічною, сповненою нічим не обґрунтованих перебільшень та нереалістичною.

 


Сторінка 2 з 11