Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Безпека

Мексика у полоні наркокартелей

E-mail Друк

altВіктор КАСПРУК

«Поява росіян у Мексиці пов'язана з глобалізацією організованої злочинності... «Російські бойовики набагато крутіші, аніж мексиканці. Вони набагато жорстокіші. Вони мовчки роблять свою справу і намагаються не світитися без потреби. Вони не носять золотих ланцюгів, не ріжуть людей бензопилами і не скидають їх у ріки. Не варто їх недооцінювати. Ці хлопці - найбільш жорстокі люди, яких ви собі тільки можете уявити», - підкреслив Бейглі... Американці побоюються, що російська мафія, об'єднавшись з мексиканською мафією в торгівлі наркотиками, створить нові кримінальні союзи з росіянами. Якщо російські мафіозі приєднаються до мексиканських наркобаронів, то це додасть немало проблем.»

 

Протиріччя між Індією і Китаєм наростають

E-mail Друк

altВіктор КАСПРУК

Індія і Китай політично ніколи не були близькими, але останнім часом видимі протиріччя між ними постійно демонструють тенденцію до загострення. Причому взаємини між Індією і Китаєм варто розглядати у контексті підвищення внутрішньої стійкості «мегасупільств» внаслідок тривалого і динамічного економічного зростання. А також і в результаті ускладнення геополітичного рівняння в Азії, під впливом розстановки сил на континенті, яка постійно змінюються. Ще й за участю сторонніх акторів, що значно ускладнює азійську головоломку.

 

Падіння політичного дому Кеннеді

E-mail Друк

altВіктор КАСПРУК

Посилаючись на смерть свого батька Едварда Кеннеді, який помер у серпні 2009 року, Патрік Кеннеді оголосив, що не буде добиватися свого переобрання в Конгрес від штату Род-Айленд  у листопаді 2010 року. Його заява означає, що політична сімейна сага родини Кеннеді, які були присутні в Конгресі протягом більше ніж 60 років, закінчується. Адже вперше до палати представників був обраний Джон Ф. Кеннеді ще у 1946 році.

 

Тибетська проблема потребує невідкладного розв’язання

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altВіктор КАСПРУК

«Більшість тибетців проживають у сільській місцевості, яка за розмірами така ж велика, як і західна Європа, з чередами яків, отарами овець і кіз. Китайська партійна еліта розглядає кочівників як неосвічених, відсталих і руйнує все, до чого вона намагається добратися. І якщо до міських жителів Тибету Китай ставиться з підозрою на нелояльність, то до сільських жителів з презирством. Агресивна бюрократія, поставивши охорону здоров'я і освіту на платну основу, сконцентрували їх в містах, і лише ті, хто мають гроші і зв'язки, можуть скористатися цими послугами». 

 

«Політичний землетрус» у Чилі може сколихнути всю Латинську Америку

E-mail Друк

altВіктор КАСПРУК

У Латинській Америці нарешті з'явилися довгождані зрушення у бік, протилежний від її тотального полівіння. Так, у другому турі президентських виборів у Чилі переміг лідер правого опозиційного «Альянсу за Чилі» Себастьян Піньєра. Його обрання президентом «зламало» традиційне протягом 20 років правління коаліції лівого центру. І це в той час, коли ліві уряди останніми роками один за одним з'являлися у Латинській Америці. Ліві режими різних відтінків і політичних акцентів: від «прогресивних» в Аргентині, Бразилії і Парагваї, до «віртуального блоку» Венесуели, Болівії і Еквадору. Майбутній правий уряд Себастьяна Піньєра, який має бути сформований після його інавгурації 11 березня, може бути близьким до колумбійського президента Альваро Урібе і президента Перу Алана Гарсія. 

 


Сторінка 7 з 11