Засновник та голова Наглядової ради МІМ-Київ, знаний у світі управлінець, науковець та громадський діяч Богдан Гаврилишин презентував у МІМ-Київ свою книгу спогадів «Залишаюсь українцем». Презентація у форматі «живого інтерв’ю» супроводжувалася інтернет-трансляцією.
Так як і книга, що виходить далеко за рамки мемуарного жанру, дискусія навколо неї швидко перетворилася на обговорення болючих для суспільства проблем економічних та соціальних трансформацій, пошуку ефективних моделей державного будівництва, формування нових ціннісних орієнтирів.
«Я писав цю книгу для молодих українців. Я хотів би, щоб вони мріяли, і мріяли зухвало, про великі досягнення, хоч як би це не було важко в нинішніх скрутних обставинах. Мрія і добра самовпевненість — це первинне, це головна передумова успіху. Навіть у бізнесі мрія чи не важливіша за бізнес-план та стратегію», — наголосив Богдан Гаврилишин.
Зрештою, впевненість та здатність докладати зусиль до реалізації своєї мрії багато в чому ґрунтуються на індивідуальних цінностях людини, зокрема на прагненні бути вільною — у судженнях, виборі та діях. А превалювання цінностей особистісної свободи в суспільстві — це необхідне підґрунтя демократії та національної свободи.
«Цінності важливі для успіху, а особливо для щастя людини. Власні цінності потрібно формувати самотужки, жодної догми не приймаючи на віру. Прийняти як своє можна лише те, що ти сам зрозумів та обрав. Глобально ж, у масштабах країни, цінності та домінантна соціальна поведінка так само важливі як мірило ефективності держави», — відзначив голова Наглядової ради МІМ-Київ.
У період ціннісної кризи, що панує нині в українському суспільстві, важливо повернутися до самих себе, до своїх споконвічних пріоритетів, але разом із тим урахувати специфіку нинішньої глобальної ситуації, вивчити приклади досягнення успіху іншими країнами.
«Україна зараз ментально, ідеологічно розділена. Нас не тримають разом мова чи релігія. Можливо, варто подумати про більшу автономію регіонів, конфедеративний устрій, що були би більш ефективними в такій ситуації, як свідчить, зокрема, швейцарський приклад. З іншого боку, не можна сліпо наслідувати чиїсь зразки, адже всі країни різні. Нам не варто вчитися в американців, але цілком згодяться приклади скандинавських країн, Грузії чи Польщі, — твердить Богдан Гаврилишин. — Але в усьому потрібно бути собою. Адже українці — дуже талановиті. Скільки б історично цей талант не нищили й не спотворювали, він усе одно зберігався і проявлявся».
Джерело: МІМ-Київ
Читайте також: Презентація книги Богдана Гаврилишина «Залишаюсь українцем»
Богдан ГАВРИЛИШИН: Ситуація в Україні доходить до дуже поганої, а це свого роду каталізатор
|