П'ятниця, 06 квітня 2012, 14:43
Дмитро ТУЗОВ
Нещодавно про ноу-хау та концепцію синьої економіки, що вже працюють, у Києві розповідав учений, член Римського клубу Гюнтер Паулі, який прилетів на запрошення Міжнародного фонду скорочення ризиків. Перед Україною Паулі побував в Китаї, де читав лекції місцевим політикам і членам уряду. Керівники КНР рекомендували його книги для шкільної програми. Не дивно: китайці мають намір до 2020 року зробити свою країну першою економікою світу. Дивно інше: на лекції Паулі в Києві не було, на жаль, жодного представника чинної влади. Не надіслали навіть Влада Каськіва, колишнього польового командира помаранчевого Майдану, який тепер займається питаннями інвестицій і національних проектів. Чи варто нагадувати про те, що Президент Віктор Янукович обіцяв ввести країну в двадцятку найбільш розвинених країн світу? Напевно, наші політики самі, без сторонньої допомоги, знають, як це зробити.
|
П'ятниця, 16 березня 2012, 12:40
Леся ОРОБЕЦЬ
Українська сільська школа останнім часом нагадує зону відчуження, змальовану в «Сталкері» Андрія Тарковського. Сюди не любить потикатися влада. Сюди надходять кошти, які звідси дивовижним чином зникають. Так само як і вчителі, медпрацівники — і навіть діти. Які потім знаходяться — але дуже далеко від села. В якомусь місті чи іншій державі. Іншими словами, тут діють напрочуд особливі закони.
Понеділок, 05 березня 2012, 10:18
Максим СТРІХА
Україна зберегла в спадок від колишнього СРСР потужну науку світового рівня, яка після 1991 року, однак, ніколи не належала де-факто до державних пріоритетів і виживала насамперед завдяки ентузіазмові й заповзятливості самих учених. Упродовж останнього десятиліття в державі був відсутній навіть єдиний орган, відповідальний за вироблення й здійснення політики в сфері науки, технологій та інновацій у національному масштабі.
|
Четвер, 23 лютого 2012, 11:36
Валентина РОМАНЮК
Пропозиції заощадити години для вивчення інформатики й іноземних мов за рахунок української мови та історії, озвучені Міністром освіти, «в штики» зустріли вчителі Рівного. Освітяни віднайшли документ, який допоможе вплинути на ситуацію і не допустити озвучених міністром змін. Тож нині вони вирішують, як порятувати — як вони наголошують — не свої години, а майбутнє держави.
П'ятниця, 10 лютого 2012, 14:33
Володимир ЛИТОВЧЕНКО — визначний український учений-фізик. Доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, почесний академік Академії наук вищої школи України, президент Українського фізичного товариства. Він — один з фундаторів української школи фізики поверхні твердого тіла. Теоретичні та експериментальні дослідження напівпровідникових шаруватих структур, які широко застосовуються в інтегральній мікроелектроніці, відкрили якісно нові технологічні можливості. «Українське Слово» звернулося до Володимира Григоровича з проханням розказати про фізику та фізиків в Україні.
|
|
|
Сторінка 1 з 13 |