Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Наука і освіта

Володимир КОВТУНЕЦЬ: “Система тестування працює як механізм, який відбирає людей за їхніми здібностями і знаннями”

E-mail Друк

altВступна кампанія в Україні у розпалі. Випускники шкіл уже отримали сертифікати з результатами зовнішнього незалежного оцінювання і подають їх у вищі навчальні заклади. Про позитиви і негативи зовнішнього тестування і проблему його утвердження в Україні з "Українським Словом" погодився поговорити експерт Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні Американської Ради з міжнародної освіти Володимир КОВТУНЕЦЬ.   

 

Школа життя з особливими потребами

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

altВікторія ДОЛГОВА

Більшість українських дітей з особливими потребами не можуть здобути повноцінну освіту: через те, що не всі навчальні заклади готові прийняти їх, інвалідам доводиться задовольнятися програмою спецінтернатів та забути про мрію вступити до університету. За офіційними даними, в Україні зараз проживає близько 2,5 млн людей, які потребують особливої уваги та піклування від держави. А вона, на жаль, не забезпечує громадян з вадами навіть такими першочерговими засобами допомоги, як пандуси та підйомники, завдяки яким ті могли б вести активніше суспільне життя. Через це інваліди зазнають обмежень у пересуванні, не маючи змоги відвідати магазин, скористатися громадським транспортом. Що вже казати про навчальні заклади, геть не розраховані на присутність у них людей з особливими потребами. 

 

Максим СТРІХА: "Колосальною є проблема зв'язків між академічним середовищем і бізнесом"

altБільш як рік тому заступником Міністра освіти і науки України став Максим Стріха. В інтерв'ю "Українському Слову" він розповів про те, що вдалося зробити Міністерству за цей час, і про проблеми перед українською наукою та їхні причини. Найважливіше, з його погляду, - це відкритість Міністерства для співпраці з науковою громадськістю, відкритість української науки світу і розвиток міжнародного співробітництва. У той же час, "колосальною є проблема зв'язків між академічним середовищем і бізнесом. Сьогодні українська наука готова дати українській економіці більше, ніж економіка готова взяти, бо економіка у нас низькоукладна".

 


Сторінка 4 з 4