Президія Проводу Українських Націоналістів вважає, що з ухваленням 17 листопада 2011 року народних депутатів України» Верховна Рада зробила певний крок в розбудові виборчого законодавства Української держави. Навколо цього закону точилася запекла боротьба і його ухвалення стало результатом низки компромісів між більшістю і парламентською опозицією.
Ми розуміємо, що фракції більшості досягли, у першу чергу, власної мети – ухвалений Закон сприятиме консервації чинної конфігурації більшості, збереженню її при владі, обмеженню можливостей потрапляння в парламент нових політичних сил. Разом з тим, не можна не бачити, що значна кількість народних депутатів опозиційних фракцій підтримало цей закон, виходячи з власних особистих інтересів та спроби залишитися у складі наступної Верховної Ради. Це рівною мірою стосується і представників фракцій БЮТ-«Батьківщини», і Нашої України-Народної Самооборони. Очевидно, це є проявами опортунізму опозиційних депутатів.
Підвищення прохідного бар’єру на виборах за партійними списками у загальнодержавному виборчому окрузі з 3 до 5 процентів означає, що влада зробила вибір і буде протегувати Компартії за рахунок інших менш чисельних партій. Зрозуміло, що підвищення бар’єру стало можливим за участі опозиційних депутатів, які відчули небезпеку конкуренції з боку нових політичних сил. Саме через це, на нашу думку, стало можливим протягування рішення про підвищення прохідного бар’єру.
Непрозора домовленість Партії Регіонів і частини депутатів БЮТ-«Батьківщини» та Нашої України-Народної Самооборони може призвести до звуження політичного спектру України, штовхає до штучного укрупнення партій та – в перспективі – до створення маніпулятивної двопартійної системи. Такі домовленості не відповідають інтересам українців і можуть призвести до формування в Україні так званої «фасадної демократії», коли формально демократичні процедури витримуються, але реальна демократія і народовладдя не працюють.
Ухвалення внаслідок домовленості між владою такого обмежувального закону, на наше переконання, стимулюватиме наростання процесів кристалізації нових політичних і громадських об’єднань, спрямованих на протидію політиканам від влади і опозиції, які ігнорують вимоги суспільства.
Ми усвідомлюємо слабкість і недосконалість української демократії, проте розуміємо, що вона вчить виборців брати участь в управлінні державою і відповідати за свої рішення. Ми вважаємо, що Україна у цьому випереджає країни, що мають намір створити Євразійський Союз. Ми заперечуємо втручання в українські справи як з боку Росії, так і з боку європейських країн.
Україна йде своїм шляхом у справі розбудови власної національної держави і ми віримо в те, що така держава буде успішно побудована.
Слава Україні!
Президія Проводу Українських Націоналістів
|