Створений три тижні тому з ініціативи Київської організації Товариства «Меморіал» ім. В.Стуса Громадський комітет вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру організував 29 вересня скорботне покладання квітів та панахиду на місці загибелі понад сотні тисяч людей.
Під рясним дощем панахиду до 70-х роковин початку масових розстрілів відслужив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні з ієрархами Української Греко-Католицької Церкви та в супроводі багатьох архієреїв і священиків Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Спільна молитва простонеба об’єднала родичів та жертв Бабиного Яру, зокрема, нащадків загиблих з числа ромської громади та учасників українського націоналістичного руху. Попри негоду, до пам’ятника загиблим мирним жителям і військовополоненим прийшли близько тисячі осіб. Серед присутніх – українські громадські та політичні діячі, науковці, зокрема, відомі історики, ветерани збройних сил, учасники правозахисного руху, активісти громадських організацій та політичних партій, а також представники єврейської громади.
Учасники панахиди наочно впевнилися у нещирості декларацій чинної влади щодо поваги до жертв різних спільнот, представники яких поховані тут у братській могилі. 29 вересня вже давно стало датою офіційного вшанування жертв Бабиного Яру, але сьогодні біля пам’ятника загиблим мирним жителям і військовополоненим будівельне сміття і залиті водою ями і жодного вінка від керівників держави й міста, мовби не було 29-30 вересня 1941 року.
По завершенні панахиди Патріарх очолив ходу до хреста, вшанував пам’ятні знаки ромам і жертвам нацизму. Скорботний захід увінчала молитва біля пам’ятного хреста розстріляним членам ОУН і поетесі Олені Телізі, де присутні ухвалили рішення про спорудження на цьому місці церкви.
Близькі загиблих, громадськість, активісти політичних партій поклали квіти та вінки до пам’ятних хрестів Олені Телізі та розстріляним членам ОУН, розстріляним православним священикам, до пам’ятного знаку жертвам Голокосту євреїв «Мінора», до каменя пам’яті ромів, до монументів розстріляним дітям, жертвам Сирецького концтабору та інших пам’ятних місць Бабиного Яру.
Панахида супроводжувалася плачем природи, але по завершенні молитви вітер розігнав хмари і сонце залило світлом усе урочище страшної трагедії.
Громадський комітет вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру
Контактний телефон: 258-00-71
Читайте також:
Українська пам’ять Бабиного Яру
Заява Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру
Вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру відбудеться 29 вересня
Створено Громадський комітет вшанування пам‘яті жертв Бабиного Яру