Ще не так давно про Голодомор в Україні згадувати не можна було.
Запитайте своїх батьків, що чули вони про страшний голод 1932-1933 в часи своєї юності? Запитайте у батьків своїх батьків, чи могли вони відкрито пом’янути невинних жертв на громадському зібранні? Чи могли вони залишити там свою свічку в пам’ять про загиблих?
Нам забороняли пам’ятати. Бо передана поколіннями пам’ять починає ставити питання, шукати відповідь, а знайдена відповідь – вимагає дії.
Сьогодні пам’ятати простіше, ніж українцям попередніх поколінь. І діяти – також. Це завдяки тому, що у складніші часи наші попередники, не зважаючи на небезпеки, утиски і ризики, пам’ятали: спочатку потайки, пошепки, але чимраз голосніше і відважніше.
Логіка очевидна: якщо вам байдуже, якщо ви полінуєтесь прийти і запалити свічку пам’яті, чи хоча б поставити її у себе у вікні в День пам’яті жертв Голодомору – це буде мовчазна згода з тими, хто спочатку організував геноцид, а потім робив усе можливе, щоб витерти його з пам’яті і тим самим – витерти з історії цілий народ. То з ким ви?
День пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр:
26 листопада 16:00 – всеукраїнська хвилина мовчання.
- Київ – 26 листопада, 14.00 біля М Арсенальна (початок ходи), 14.30 скорботні заходи біля Національного меморіалу Голодомору
- Львів – 15:00 біля пам’ятника Т. Шевченку.
Інформація про акції в інших містах з’явиться пізніше
_________________________________________________________
16.00 – ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНА ХВИЛИНА МОВЧАННЯ
_________________________________________________________
* Візьміь з собою свічечку.
* Поставте свічку у своєму вікні цього вечора.
Крім того, у Львові 16 листопада, рівно о 15:00 на площі перед пам’ятником І.Франку (вул. Університетська, 1) відбудеться флешмоб «1933 р. в одній хвилині», присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.
Львів’яни спробують в одній хвилині відтворити жах тих подій та продемонструвати немислимі масштаби української трагедії. Акція відбудеться в рамках всеукраїнської кампанії по відзначенню 78-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
Нагадаємо, що за різними даними під час Голодомору в Україні помирало 17-25 людей в хвилину. За офіційними даними кількість зерна, що припадало на день на одну людину — 20-50 грам.
Згідно з офіційними даними СБУ від 2009 року, кількість людських втрат України від Голодомору 1932-1933 рр. складає 10 млн 63 тис. осіб. З цих втрат 3 млн 941 тис. людей померли безпосередньо від голоду і 6 млн 122 тис. ненароджених.
Джерело: Майдан, http://holodomor33.org.ua/
|