Українське Слово

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

«Козачки» загострили релігійне протистояння у Криму

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

kozachkyУ суботу, 2 липня, біля села Владиславівка під Феодосією сталися зіткнення між представниками козацьких організацій і співробітниками міліції. Інцидент трапився при спробі міліції перешкодити козакам повернути православний хрест, демонтований 1 липня за рішенням Господарського суду Автономної республіки Крим. В результаті зіткнень, за різними оцінками, постраждали від 9 до 15 осіб. Уряд Криму вважає те, що трапилося, спробою загострити релігійне протистояння на півострові.

Представники феодосійського регіонального відділення Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Українське реєстрове козацтво» встановили поклінний хрест біля села Владиславівка ще 4 травня з власної ініціативи. За інформацією козаків, це було зроблено «у пам’ять воїнів 51-ї армії, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни під час Керченсько-Феодосійської операції». Хрест був встановлений без погодження з місцевою владою і без благословення церкви, через що освячувати його в Кримській єпархії Української православної церкви Московського патріархату відмовилися. Хрест освятив священик Російської зарубіжної православної церкви отець Іларіон.

Самовільне встановлення християнського символу обурило і мусульманську громаду. Її представники виступили з вимогою демонтувати хрест, однак ініціатори відмовилися. Вони захистили хрест колючим дротом і встановили намети, в яких цілодобово чергували кілька козаків. 6 травня представники уряду автономії та місцевої ради звернулися з позовом до Господарського суду Криму з вимогою знести незаконно встановлений православний символ. Через два тижні суд задовольнив цей позов. У п’ятницю, 1 липня хрест було демонтовано й перевезено в феодосійський храм Архангела Михаїла, проте представники козацьких формувань вирішили повернути його на колишнє місце.

Для цього в суботу близько 11 години понад 100 членів ВГО «Українське реєстрове козацтво» під’їхали на автобусах до села Владиславівка. До цього часу місце передбачуваної установки хреста вже було оточене ланцюгом з 300 співробітників міліції. Як повідомили у центрі громадських зв’язків ГУ МВС Криму, козаки не відреагували на вимогу міліції зупинитися й спробували прорвати оточення. Міліція змушена була застосувати силу, зав’язалася бійка.

За даними міліції, в результаті зіткнень 9 осіб отримали травми. У той же час, за словами отамана Ради отаманів Криму Сергія Юрченка, серйозні поранення отримали 15 козаків. Ще 10 осіб було затримано, проте після того, як представники козачих організацій перекрили дорогу міліцейським машинам, їх звільнили, щоб не загострювати конфлікт.

Після цього між сторонами відбулися переговори, на яких були присутні мер Феодосії Олександр Бартенєв та начальник кримської міліції Сергій Резніков. Хрест був знову вивезений до храму Архангела Михаїла. Крім цього, однією з вимог козаків для припинення бійок була організація прес-конференції за участю Сергія Резнікова, Олександра Бартенєва і представників козачих організацій, яка відбудеться 6 липня.

Разом з тим голова Ради Міністрів Криму Василь Джарти різко засудив дії російських козачих організацій і назвав самочинні і агресивні спроби незаконно встановлювати поклінні хрести «політикою, закамуфльованою в релігію» та пояснив, що «акція під Феодосією потрібна лише виконавцям і їх замовникам, які прагнуть перетворити релігію на інструмент ненависті і розбрату».

Дії козаків, як заявив Джарти, були спробою «встановити знесений, згідно з рішенням суду, самовільно встановлений поклінний хрест під Феодосією». Як вважає Джарти, «окремі політичні діячі, що намагаються розіграти карту релігійного протистояння, повинні чітко усвідомити — час, коли влада дивилася на подібні дії крізь пальці, минув безповоротно». Голова Ради Міністрів Криму наголосив, що «нікому і нічого не зійде з рук». Василій Джарти застеріг організаторів від спроб дестабілізації ситуації в республіці та втягування кримчан у протистояння.

У своїй заяві Голова правління Криму запевнив, що влада «будь-які спроби провокації з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в автономії присікатиме швидко і жорстко».

«Всі кримчани — це громадяни України, які незалежно від релігійної і національної приналежності, мають рівні права і обов’язки — те, що не дозволено одним, не буде дозволено й іншим. Застерігаю всіх «буйних голів»: влада в Криму сильна, як ніколи, і будь-які спроби похитнути стабільність отримають адекватну і негайну відповідь влади», — пояснив Василій Джарти.

Голова Ради Міністрів Криму також відзначив, що навіть мінімальна загроза виникнення локального конфлікту на міжнаціональному підґрунті негативно впливає на «ділову репутацію» Криму, уповільнює економічний і соціальний розвиток регіону.

За матеріалами «Комерсант», РІСУ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Наголос: духовність

Українські церкви закликали до відповідальності за майбутнє країни
Четвер, 08 грудня 2011
Представники традиційних українських церков УПЦ, УПЦ КП та УГКЦ стурбовані... Детальніше...
Глава УГКЦ: на українцях випробували «найдешевшу зброю масового знищення»
Вівторок, 22 листопада 2011
Український народ і ввесь цивілізований світ досі очікують на достеменне... Детальніше...
Меджліс Криму проти зведення церкви в знаковому для татар місці
Четвер, 06 жовтня 2011
Сімферопольська міська рада дозволила Сімферопольській та Кримській єпархії... Детальніше...
Митрополит Софроній: Нікому із наших сусідів не потрібна сильна Україна з сильною церквою
Четвер, 15 вересня 2011
Митрополита Черкаського і Канівського 72-річного Софронія з Української... Детальніше...
Християнська перлина Карпат
Вівторок, 13 вересня 2011
Трускавець був, є, і, сподіваюся, ще довго буде курортною перлиною Карпат і... Детальніше...
Найстарші церкви нагадали Кирилу, що Україна - не канонічна територія РПЦ
Понеділок, 05 вересня 2011
Патріархи чотирьох найстарших церков світу і предстоятель Автокефальної церкви... Детальніше...
Незлічені багатства РПЦ
Четвер, 01 вересня 2011
За роки, що минули після розвалу атеїстичного СРСР, Російська православна церква... Детальніше...
Мирослав Маринович: роздуми на День Незалежності
Четвер, 25 серпня 2011
Нинішнє Свято Незалежності якось особливо добре ілюструє ситуацію, коли... Детальніше...
Українці не цінять свою незалежність і бояться свободи — Гузар
П'ятниця, 05 серпня 2011
Українці не цінять достатньо і не вміють користуватися даром незалежності своєї... Детальніше...
Журналіст вивів із рівноваги настоятеля Лаври питаннями про «Мерседеси»
Вівторок, 26 липня 2011
Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (УПЦ МП) Павел написав відкрите... Детальніше...
«Козачки» загострили релігійне протистояння у Криму
Вівторок, 05 липня 2011
У суботу, 2 липня, біля села Владиславівка під Феодосією сталися зіткнення між...
УГКЦ готова бути містком порозуміння між Католицькою та Православною Церквами
Субота, 25 червня 2011
Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) підтвердив готовність цієї Церкви стати... Детальніше...
До Києва привезли мощі Іоана Павла ІІ
П'ятниця, 24 червня 2011
Мощі Папи Іоана Павла II (1920–2005) 23 червня були привезені в до Києва з нагоди... Детальніше...
Україна відзначає 10-у річницю візиту Папи Римського Івана Павла ІІ
Четвер, 16 червня 2011
У Києві та Львові проходять головні святкування з нагоди ювілею візиту Папи... Детальніше...
До 10-річчя візиту Івана Павла ІІ в Києві відкриється виставка
П'ятниця, 10 червня 2011
Святкування 10-річчя історичного візиту Блаженного Папи Івана Павла ІІ в Україну... Детальніше...