Україна і Росія мають за собою спільне минуле в трьох імперіях - Рюриковичів, Романових і ленінсько-сталінській. Ми не помічаємо впливу цих імперій на нашу свідомість, як не відчуваємо атмосферного тиску, та це не означає, що його нема. Найбільше впливає радянське минуле, бо ми вийшли з нього.
Після двох розв'язаних в Європі світових воєн континент інтегрується. Ті, хто з ностальгією згадують Радянський Союз, закликають подивитися на Європейський Союз. Мовляв, чому б і нам не відродити попередню єдність?
А якою вона була, ця єдність? З метою знешкодження визвольного руху пригноблених народів більшовики створили радянську Україну, а потім й інші «незалежні» республіки. Щоб підтримати ілюзію національної державності, В.Ленін відмовився перетворити їх в автономії Російської Федерації і створив вкрай централізовану державу, яка виглядала співдружністю рівноправних республік. Однак федерація радянського типу була декларативною, тому що її суб'єкти не мали прав, які не міг би оспорити центр.
У пострадянських країнах, не виключаючи й України, зберігається залежність периферії від центру, тому що громадянське суспільство тільки формується. Оманлива перевага України над Російською Федерацією щодо прав і свобод громадян полягає тільки в тому, що у нас ще немає тієї вертикалі централізованої влади, яку створив в Росії вирощуваний століттями бюрократичний апарат. Залежність виборців від влади, яка тепер підтримується звичкою або гречкою, у випадку ліквідації української державності буде підсилена російською бюрократією, яка спирається на силові структури. Тому об'єднуватися з Росією тільки через наявність спільного минулого українцям і українським росіянам нема резону. В європейському векторі розвитку України заінтересовані всі громадяни, які не перебувають в матеріальній або ідеологічній залежності від сусідньої країни.
Повністю ґрунтовну статтю Станіслава КУЛЬЧИЦЬКОГО читайте тут:
http://www.day.kiev.ua/290619?idsource=319896&mainlang=ukr (перша частина)
http://www.day.kiev.ua/290619?idsource=297951&mainlang=ukr (друга частина)