Згідно з даними міжнародного опитування, рівень корупції у світі за останні 3 роки зріс. 56% опитаних організацією Transparency International твердять, що корупція в їхній країні зросла. 6 з 10 опитаних у світі сказали, що хабарництво стало більш поширеним.
Найбільш корумпованими у світі, за даними Transparency International, є Афганістан, Нігерія, Ірак та Індія, далі йдуть Китай, Росія та більшість країн Близького Сходу.
Україна, за даними опитування, опинилася в одній групі з Азербайджаном, Литвою та Пакистаном.
В Україні від 30 до 50% опитаних визнали, що впродовж минулого року давали хабар. 63% респондентів вважають, що рівень корупції в Україні залишився такий самий, як був минулого року. 30% опитаних вважають, що рівень корупції зріс. Найбільш корумпованими, на думку опитаних в Україні, є суди.
В опитуванні, проведеному Transparency International, найбільш корумпованими серед організацій та установ назвали політичні партії (80% опитаних вважають політичні партії корумпованими), і 50% опитаних вважають, що уряди їхніх країн неефективно борються з проблемою корупції.
Кожен четвертий опитаний у всьому світі сказав, що впродовж минулого року давав хабар - найчастіше поліції. Близько 29% хабарів платили поліції, 20% посадовцям, які видають різні дозволи та опікуються реєстрацією, і 14% - судовим органам.
Найчастіше хабарі дають в Камбоджі (84% людей) та Ліберії (89%), водночас у Данії 0% опитаних повідомили про хабарі.
Робін Годесс, директор відділу політики та досліджень у Transparency International, висловив стурбованість поширенням корупції: "На жаль, найчастіше люди мають досвід з корупцією в поліції, це дуже турбує... Рівень корупції зріс майже вдвічі, порівняно з 2006 роком. Майже кожна третя людина у світі, яка мала контакти з поліцією, змушена була заплатити хабар".
Оглядачі кажуть, що світова фінансова криза підірвала довіру у людей до уряду, банків та економічних установ.
В опитуванні Transparency International брали участь 90 тисяч людей у 86 країнах.
ВВС