|
В.В’ятрович та М.Яковина на відкритті виставки. Світлина В.Петрика |
У селі Зашкові Жовківського району представники обласної і районної влади, громадських і партійних організацій, зашківчани 14 червня вшанували пам’ять Є.Коновальця у його родинній садибі, де тепер діє Меморіальний музей. Голова обласної ради О.Панькевич та заступник голови Львівської ОДА М.Янків поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН, на могили батьків Коновальця, оглянули експозицію музею, зробивши записи у Книзі відвідувачів, а також висадили на території музею дуб до Дня народження Євгена Коновальця (тут дотепер ростуть три дуби, які посадив його батько). Музею вони подарували копію однострою львівського гімназиста початку ХХ ст., адже Є.Коновалець був учнем Першої української гімназії у Львові.
Під час короткого віча виступили О.Панькевич, М.Янків, В.Волошин, Т.Швай (голова Жовківської районної ради). Голова Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів М.Пшевлоцький наголосив, що «сьогодні питання історичної ролі і значення Євгена Коновальця не є предметом дискусії. Біля витоків нашої сучасної України, особливо такої України справжньої, незалежної за духом, в числі перших стоїть Євген Коновалець».
У Львові до 120-річчя Провідника ОУН на міській ратуші вивісили великий інформаційний банер, а 14 червня відбулось свято вулиці, названої іменем полковника Євгена Коновальця, організоване Франківською райадміністрацією Львівської міської ради спільно з ОУН, Братством вояків «УПА», Спілкою політв’язнів, «Союзом українок», Всеукраїнським об’єднанням ветеранів, НСОУ «Пласт». Свято розпочалось урочистою ходою представників громадських організацій, політичних партій та рухів, учнів навчальних закладів, студентів Львівського державного університету фізичної культури, бійців аеромобільних військ та мешканців від пам’ятної дошки Коновальцю, біля якої несли почесну варту пластуни львівських куренів. Після проходження урочистим маршем по вулиці Коновальця, учасники зібрались на святкове віче перед спорткомплексом «Україна» на вул. Андрія Мельника. Вітальне слово виголосив Герой України Юрій Шухевич, голова Франківської райадміністрації Львова Михайло Космина, голова Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Петро Франко, депутати. Окрасою віча став сивочолий хор «Повстанець», а також молодіжні та дитячі колективи, які виконували народні, стрілецькі та повстанські пісні. Завершив свято співак Мар’ян Шуневич.
Кожен присутній на цьому святі мав змогу отримати буклет-пам’ятку з біографічною довідкою про полковника Євгена Коновальця, а також — пам’ятні значки до 120-річчя Провідника, виготовлені ЛО ОУН.
В цей же день у Львівському національному університеті ім. І.Франка заступник голови ОУН Микола Яковина відкрив інформаційну пересувну виставку, присвячену Євгену Коновальцю. Вітальне слово виголосив ректор університету Іван Вакарчук. Виставка організована в рамках наукової конференції «Постать на тлі епохи: до 120-річчя від дня народження Євгена Коновальця», яка відбулась у львівському університеті 15 червня, і діятиме до кінця червня. Паралельно у стінах університету «Меморіал» та Громадський інститут історичної пам’яті представили музейну експозицію «Народна війна», теж присвячену 120-річчю Є.Коновальця.
Інформація ЛО ОУН. Підготував В.Петрик
Почесна варта пластунів. Світлина В.Петрик
На чолі колони — пластуни. Світлина А.Микуша
Свято вул. Коновальця. Світлина В.Петрика
|
Коментарі