Четвер, 05 квітня 2012, 12:57
" Я не хочу жити в уявному світі, думаючи, що все є дуже добре або все можна зробити дуже добрим за короткий час. Подібне з нашою державою. Ми думаємо, що за 20 років будемо мати ідеальну українську державу… На це піде щонайменше два покоління, заки не станемо бодай нормальною державою…" Блаженніший кардинал Гузар розповів про Каїнів гріх, що мститься на Україні, про дріб’язковість конфесійного поділу та лжепророків, а також чому Господь допускає війни й за що українці мають добряче покаятися.
|
П'ятниця, 30 березня 2012, 10:01
Тарас ВОЗНЯК
25 березня минула чергова річниця загибелі у нацистському концтаборі Майданек українця, священика, людини, на якій українство могло б будувати свій дух і свою гідність — отця Омеляна Ковча. Про міжнародний імідж — навіть не згадую. Це, напевно, рідкісний приклад справжнього воїна і християнина. Не того, що б’є себе у груденята, та професійно «любить Україну». Це, напевно, рідкісний приклад дійсно відкритої до світу і його різноманіття Людини. Не боязкого пічкура, що боїться виткнути носа зі своєї провінційної нірки. Це Людина, яка рятувала Людей, а з тим і весь рід людський.
Понеділок, 19 березня 2012, 13:37
Любомир ГУЗАР
Двадцять років наша Українська держава переживає перехідний період. Перед ними — десятиліття чи й століття життя під окупацією чужих держав, які не були зацікавлені в тому, щоб в Україні щось розвивати, а радше навпаки — намагалися не допускати до розвитку, а іноді, навіть, щоразу більше обмежували будь-які можливості чогось кращого.
|
П'ятниця, 16 березня 2012, 14:05
Ініціатива «Першого грудня» знайде підтримку, адже люди не байдужі до життєво важливих проблем, говорить філософ, публіцист, колишній політв’язень, один із ініціаторів руху «Першого грудня» Євген Сверстюк. На його думку, суспільство уже вступило в критичний період і не сприймає нав’язувані йому правила гри, нам треба повернутися до справжніх цінностей.
Вівторок, 13 березня 2012, 15:47
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ
Феноменальна постать Йосипа Сліпого, сподвижника митрополита Андрея Шептицького, привертала увагу української еліти, насамперед — творчої, уже на початку 30-х років минулого століття. Ідеальний образ «мужа волі й чину»: могутня постава, карбовані, медальйонної чіткості риси обличчя... А енергетика, що йшла від типового подільського характеру, народного гумору, добірного слова! Сучасників вражала його енциклопедична освіченість (вищу богословську освіту здобував в Інсбруку й навчальних закладах Італії). Авторитетний богослов, видатний культуролог-мистецтвознавець, яскравий публіцист, авторитетний музейник, невтомний мандрівник. Мабуть, багатьма з цих прикмет можна характеризувати людей Ренесансу.
|
|
|
Сторінка 1 з 9 |