Українське Слово

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Донецькі скаути цього літа провели рекордну кількість таборів

e-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

plastЦього року загальноукраїнська скаутська організація «Пласт» святкує сто років з дня заснування. Донеччина теж може приєднатись до ювілею, бо тут вже доволі давно існує активна Донецька округа «Пласту».

«Пласт» — українська скаутська організація. Метою «Пласту» є сприяння всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, «Пласт» виховує з молоді свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

«Пласт» в Україні об’єднує близько 10 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України. На сьогодні 130 осередків діють у всіх 24 областях України та Автономній республіці Крим.

Донецькі пластуни збираються таборувати

На Донеччині в «Пласті» налічується близько 300–400 пластунів. Вони ведуть активну діяльність, займаються вихованням молодого покоління, збираються на різноманітні табори.

plast1

«Перші табори на Донеччині я пам’ятаю з 1998 року, — розповідає голова Донецької округи української національної скаутської організації «Пласт», благочинний Донецького округу УПЦ КП отець Ігнатій Воловенко. — От цього літа Донецька округа проводить три пластунських табори. Перший — це «Земля велетнів», він проходив в лісі, там були пластуни з Донецька, Краматорська, Авдіївки, Маріуполя. Провідною темою цього табору стало вміння жити в природі. Також є табори, присвячені історії України, мистецькі заняття, спортивні змагання тощо, і традиційний пластовий табір».

«Зазвичай, таборувати збираються діти-пластуни, старші пластуни, береться ще незначний відсоток зацікавлених «Пластом», але він невеликий, бо тоді табір вважається не повноцінно пластовим, а ознайомчо-пластовим, — продовжує отець Ігнатій. — А такі табори теж існують для того, щоб діти могли зрозуміти, чи подобається їм такий стиль життя. Це традиційно стаціонарний табір для дітей молодшого шкільного віку, саме такий був з 17 по 27 червня. А от на початку липня був обласний табір для юнацтва, тобто для дітей середнього і старшого шкільного віку. Відбувався він на березі Красного Сколу, в Краснолиманському лісі. Туди приїхали гості з Києва та різних міст Донеччини.

З 16 до 25 липня ми проводили мандрівний пластовий табір, який мав назву «Трипільське коло». З Києва ми поїхали у село Трипілля, там відвідали музей трипільської культури, ще кілька музеїв Київщини, розклали табір на березі Дніпра. Ще встигли побувати на Чернечій горі, у музеї Тараса Шевченка, і ще кількох визначних історичних місцях. Потім поїхали в Переяслав-Хмельницький, де побували у музеї під відкритим небом, і таким чином фактично зробили коло навколо Канівського водосховища».

plast2

Також отець Ігнатій повідомив, що у серпні починаються крайові табори (республіканського значення). На такі збори приїжджають пластуни з різних областей, зокрема і наші поїхали. Там вже є і морські, і з повітроплавання, мистецькі тощо. Єдине, що є обмеження з кількості людей. Оптимальне число таборовиків — біля 30 осіб, тому що багаточисленний табір малокерований. А на мандрівні бажаною є менша кількість людей».

Пластовий табір — і відпочинок і навчання

Донецька округа є однією з найактивніших в Україні, діти охоче цікавляться «Пластом». Проте існують і проблеми: старших пластунів не завжди вистачає для виховування всіх охочих.

До речі, на відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням двадцятип’ятирічного віку, членство в «Пласті» є пожиттєвим. Умовний віковий поділ передбачає 4 категорії: новаки (6–12 років), юнаки (12–18 років), старші пластуни (18–35 років) та пластуні-сеніори (від 35 років). Виховна та адміністративна праця в «Пласті» здійснюється старшими пластунами та пластунами-сеніорами виключно на волонтерських засадах.

plast3

«За ціною пластові табори значно менші за звичайні, — каже отець Ігнатій, — тому що, по-перше, вони здебільшого наметові, тобто не треба окремо платити за проживання. По-друге, у звичайних таборах персоналу платять зарплатню, а в «Пласті» працюючі дорослі люди не отримують гроші за те, що витрачають свій час, свої зусилля для виховання молоді. Таким чином різко зменшується ціна за участь в таборі. Загалом, ціна така, що навіть не дуже заможні родини можуть собі дозволити хоч раз за літо відправити дитину в пластовий табір.

Дуже часто батьки, коли бачать, що в таборі дитина доглянута, їй цікаво, гарне середовище (у нас забороняється курити, споживати алкоголь, вживати ненормативну лексику в мові), то дітей за одне літо можуть відправити відразу в три табори. Таким чином, дітвора може їздити з табору у табір, а батьки мають час самим відпочити».

Загалом, «Пласт» — це не просто гарна альтернатива традиційним літнім таборам, а організація з багаторічними традиціями всебічного розвитку та виховання молоді. Крім здорового відпочинку діти в пластових таборах розвиваються завдяки рухливим іграм, спортивним змаганням, мистецьким заняттям, майстер-класам з природознавства, слухають цікаві лекції на історичну тему тощо.

Джерело: NGO.DONETSK.UA

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Наголос: культура

Перформанс Алевтини Кахідзе
Середа, 21 грудня 2011
На завершення цьогорічної виставки проекту ANIMALS Алевтина Кахідзе представить... Детальніше...
Різдвяний WEEKEND збере зірковий склад виконавців
Вівторок, 20 грудня 2011
На концерті, який у Києві вже став традиційним, 24 грудня цього року гратиме плеяда... Детальніше...
«Орея» – українська хорова капела, що співає без нот
П'ятниця, 16 грудня 2011
Одна з найкращих хорових капел Європи «Орея» святкує 25-річний ювілей. Цього року... Детальніше...
Ференц Ліст в Україні
Середа, 14 грудня 2011
«Друга угорська рапсодія» – один із найпопулярніших творів Ференца Ліста –... Детальніше...
Шановна українська діаспорна громадо!
Середа, 14 грудня 2011
З глибокою прикрістю дізнався про результати «конкурсу» проектів пам’ятника... Детальніше...
Василь ШКЛЯР: Українське суспільство мовчить, зціпивши зуби
Середа, 07 грудня 2011
До Праги на запрошення міжнародної громадської організації «Українська... Детальніше...
Відбувся VII фестиваль імені Олеся Бердника
Понеділок, 05 грудня 2011
У Житомирі відбувся VII Міжнародний мистецький благодійний фестиваль «Зоряна... Детальніше...
Відкритий лист редакторові газети «Коммерстантъ. Украина»
П'ятниця, 02 грудня 2011
Пане Редакторе! Я не часто беру до рук Ваше видання, хоч визнаю: його політичним і... Детальніше...
Правда, що об’єднує
Понеділок, 28 листопада 2011
Презентація документального фільму «Три історії Галичини», яка відбулася... Детальніше...
Людина, яка знала забагато
П'ятниця, 25 листопада 2011
У ці дні, коли Україна відзначає день пам’яті жертв Голодомору, американські... Детальніше...
Передоплата... за аншлаг
Четвер, 24 листопада 2011
Якщо Верховна Рада затвердить поправки до Закону про гастрольну діяльність, то... Детальніше...
Розпочав мовлення українсько-польський телеканал TVi Europe
Середа, 23 листопада 2011
В Україні 22 листопада почав працювати українсько-польський телеканал TVi Europe.... Детальніше...
Кінематографічна трагедія
Середа, 23 листопада 2011
Нова система державного фінансування українського кіно засвідчила, що головна... Детальніше...
У Києві стартує проект на захист тварин ANIMALS
Понеділок, 21 листопада 2011
Круглий стіл / художня виставка / живопис / графіка / інсталяція / скульптура 22... Детальніше...
Фонд «Відродження» допоможе сільським бібліотекам
П'ятниця, 18 листопада 2011
Поповнити фонди сільських бібліотек допоможе нова ініціатива Антикризової... Детальніше...