П'ятниця, 24 лютого 2012, 14:46
Євген ПЕТРЕНКО
Через підозру в корупції президент Німеччини Христіан Вульф подав у відставку і вже 18 березня, очевидно, буде обрано нового президента — Йоахіма Ґаука. Історія відставки президента Вульфа надзвичайно показова для розуміння механізмів демократії у одній з найпрогресивніших країн світу у всіх відношеннях — Німеччина забезпечила своїм громадянам рівень і якість життя на найвищому рівні, який може дати сучасна цивілізація.
|
П'ятниця, 30 грудня 2011, 13:32
2011-ий вирізнявся подіями, які похитнули усталений світовий порядок. Режими, що авторитарно правили арабськими країнами Північної Африки, один по одному почали падати під тиском масових протестів. США знищили "терориста номер один" Осаму бін Ладена. Британія влаштувала дивовижне шоу на Королівське весілля, а через кілька місяців шокувала світ масовими безпорядками на вулицях міст. Японія пережила техногенну катастрофу, яку прирівняли до другого Чорнобиля, коли після потужного землетрусу і руйнівного цунамі оплавилися паливні стрижні на АЕС "Фукусіма-1".
Понеділок, 26 грудня 2011, 14:59
Андреас УМЛАНД
На перший погляд, ідея реінтеграції пострадянських держав видається доцільною: економіки й населення колишніх радянських республік взаємопов’язані численними узами. Але при докладнішому розгляді можна побачити, що створенню наднаціонального формування, яке б охоплювало більшу частину територій колишніх царської та радянської імперій, перешкоджає низка структурних та історичних бар’єрів. Сумарно ці перешкоди роблять путінський проект Євразійського союзу недоцільним. Практичне втілення зазначеного проекту створило б більше проблем, ніж вирішило.
|
Середа, 07 грудня 2011, 11:06
Аркадій МОШЕС, директор дослідницьких програм «Східного сусідства» ЄС і Росії Фінського інституту міжнародних відносин
З наближенням піка російського виборчого циклу західна дискусія про Росію традиційно активізується. Але дебати літа-осені 2011 року різко відрізняються від двох попередніх випадків. У 2003—2004 роках домінувала школа, яка готова бачити в російському відступі від демократії тимчасове явище, тлумачити всі сумніви на користь режиму Володимира Путіна і наполягати на тому, що вигоди від прагматичної співпраці з Москвою так чи інакше переважують і виправдовують «дрібні неприємності» на зразок відмови від ліберальних цінностей. У 2007—2008 роках все затьмарював сам факт залишення Путіним президентського поста і наївне бажання приймати модернізаційну риторику Дмитра Медведєва за реальну політичну програму.
Середа, 16 листопада 2011, 16:45
Марія МАЙСТРОВА
За даними Всеукраїнської туристичної асоціації, свої поїздки за кордон змушені скоротити представники вітчизняного середнього класу, які донедавна були головними споживачами туристичного продукту. Натомість, туристичні компанії, які обслуговують VIP — клієнтів, не нарікають на зменшення попиту на подорожі. Нині реалії українського повсякдення такі, що безвізовими поїздками зможуть скористатись в основному ті, кого і тепер без особливих проблем пускають до себе західні країни.
|
|
|
Сторінка 1 з 5 |