Такого висновку дійшла експертна група з Королівського університету Лондона. По-перше, колосальними темпами зростає навантаження на атмосферу нашої планети з боку промисловості. Активний розвиток країн третього світу знищує ліси, які є легенями планети.
По-друге, нерівномірний розподіл благ на планеті, призводить до напруженості в міждержавних відносинах. Людський потенціал Європи та інших розвинених країн нестримно скорочується — ціла група націй просто вимирає.
По-третє, ризик техногенних катастроф зростає з кожним роком. Чим більше буде на Землі атомних станцій, тим вища вірогідність чергового вибуху однієї з них.
По-четверте, нестабільність у сучасній економіці може обернутися справжнім колапсом у разі подальшого зростання цін на ресурси. Зокрема, якщо ціна на нафту підніметься до 150–200 доларів за баррель, то країни, що розвиваються, які її не мають, опиняться в критичній ситуації. А в розвинених країн виникне нездоланна спокуса скористатися своєю військовою перевагою, щоб захопити нафтові родовища. І що найголовніше — рівень життя людей впаде у декілька разів, що теж явно не позначиться позитивно на стабільності у світі.
Рецепти порятунку світу у британських експертів досить прості — прискорити процеси реальної інтеграції держав; присвоїти міжнародний статус національним заповідникам, які знаходяться в зоні екваторіальних лісів; запровадити нові технології у сільське господарство та енергетику; максимально знизити рівень викидів в атмосферу.
Джерело: Укрінформ