Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Україна


Проблема Харкова

E-mail Друк

altСергій ЖАДАН 

Опинившись завдяки владі на передовій нової внутрішньої та зовнішньої політики, Харків просто мусить реагувати на ті виклики, перед якими його ставлять протягом останніх місяців. І реагує він на них, слід сказати, не надто жваво. Хоча, переконаний, все найцікавіше попереду.

 

Партія регіонів: упевнена хода по історичних граблях

E-mail Друк

altТарас ПЛАХТІЙ, товариство "Малого кола"

Впродовж часу, що минув після перемоги Партії регіонів на президентських виборах, вона неухильно і жорстко здійснювала власну політику цілком визначеного напрямку. Така її діяльність щораз більше посилювала підозри, що кожен крок по згортанню демократичних процесів в державі та здачі національних інтересів на користь інших держав, по витісненню української мови та всього українського із суспільного життя, по формуванню жорсткої владної вертикалі та становленню авторитарного режиму є елементами концептуального плану дій, напрацьованого впродовж п'яти минулих років не однією інституцією північної сусідки.

 

Трудовий «сюрприз»: українським працівникам готують нові правила роботи

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

altУляна ЛИБА

Звільнити працівника з роботи стане легше. Робочий тиждень у деяких людей може збільшитися до 48 годин. За працівниками можна буде вести постійне відео-спостереження... Це одні із тих нововведень, які прописані у проекті нового Трудового кодексу України. Цей документ, який розроблявся роками, вже наступного тижня може бути винесений на розгляд у другому читанні у Верховній Раді. Досі Україна жила за трудовими правилами, прописаними ще сорок років тому у радянському Кодексі законів про працю (КЗпП). Хоча цей старий документ багато в чому вже не відповідає сучасним вимогам, фахівці все ж називають його доволі поблажливим для працівників. А от новий Трудовий кодекс викликав чималу дискусію у суспільстві. «Українське слово» проаналізувало найбільш спірні пункти у цьому документі.

 

Сергій КРОЛЕВЕЦЬ: Повертаючи майно УПЦ, по суті, відроджують російську імперію

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altНа минулому тижні влада зробила черговий крок у справі виселення музеїв із Лаври - фонду держмайна та КМДА було сказано терміново шукати нові приміщення, а окремим музеям - готуватися до виселення. Схоже, ідею про те, що музеї мають іти з території заповіднику, суспільство готове прийняти як аксіому. Питання "навіщо?" не було предметом належного широкого публічного обговорення. Аргументація чиновників та церкви, котрі виступають єдиним фронтом, зрозуміла - мовляв, треба повернути віруючим те, що у них забрали. "УП-Київ" звернулася до Сергія КРОЛЕВЦЯ, екс-директора Національного Києво-Печесрького історико-культурного заповідника, щоб вияснити, наскільки є коректною така формула.

 

Омелян ПРІЦАК: Подвиг життя в ім’я української інтелектуальної присутності у світі

E-mail Друк

Омелян Пріцак (у центрі) разом із Кардиналом Каролем Войтилою, майбутнім Папою РимськимНаталя ГУМНИЦЬКА, Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»

У сьогоднішній розхристаний, спресований час державотворення, час тотальної дезорієнтації і глибокого розчарування суспільства і, як наслідок, повсюдної байдужості, потрібні позитивні приклади, високі зразки духовності, які повертали б надію, відроджували історичну пам'ять, випростовували національну поставу, плекали людську гідність, утверджували віру й гартували волю, давали чіткі орієнтири розбудови європейської України і належного місця кожного з нас у цьому процесі.

 


Сторінка 1 з 66