Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Проблема Харкова

E-mail Друк

altСергій ЖАДАН 

Опинившись завдяки владі на передовій нової внутрішньої та зовнішньої політики, Харків просто мусить реагувати на ті виклики, перед якими його ставлять протягом останніх місяців. І реагує він на них, слід сказати, не надто жваво. Хоча, переконаний, все найцікавіше попереду.

 

Партія регіонів: упевнена хода по історичних граблях

E-mail Друк

altТарас ПЛАХТІЙ, товариство "Малого кола"

Впродовж часу, що минув після перемоги Партії регіонів на президентських виборах, вона неухильно і жорстко здійснювала власну політику цілком визначеного напрямку. Така її діяльність щораз більше посилювала підозри, що кожен крок по згортанню демократичних процесів в державі та здачі національних інтересів на користь інших держав, по витісненню української мови та всього українського із суспільного життя, по формуванню жорсткої владної вертикалі та становленню авторитарного режиму є елементами концептуального плану дій, напрацьованого впродовж п'яти минулих років не однією інституцією північної сусідки.

 

Трудовий «сюрприз»: українським працівникам готують нові правила роботи

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

altУляна ЛИБА

Звільнити працівника з роботи стане легше. Робочий тиждень у деяких людей може збільшитися до 48 годин. За працівниками можна буде вести постійне відео-спостереження... Це одні із тих нововведень, які прописані у проекті нового Трудового кодексу України. Цей документ, який розроблявся роками, вже наступного тижня може бути винесений на розгляд у другому читанні у Верховній Раді. Досі Україна жила за трудовими правилами, прописаними ще сорок років тому у радянському Кодексі законів про працю (КЗпП). Хоча цей старий документ багато в чому вже не відповідає сучасним вимогам, фахівці все ж називають його доволі поблажливим для працівників. А от новий Трудовий кодекс викликав чималу дискусію у суспільстві. «Українське слово» проаналізувало найбільш спірні пункти у цьому документі.

 

Росія і США приречені на ворожнечу?

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altЄвген КАМІНСЬКИЙ, професор, завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України

Принаймні саме так вважають в Інституті міжнародної безпеки Російської академії наук. Там виходять із того, що на сучасну міжнародну систему досі впливає політико-ідеологічна спадщина холодної війни. Американські й особливо російські політики досі живуть під знаком геополітичного суперництва. Попри той факт, що сьогоднішня глобальна безпека базується на значній мережі обмежувальних факторів, закріплених міжнародними договорами та спеціально створеними інституціями, досить багато експертів слушно вважають й аргументовано доводять вирішальну роль ядерного стримування. Тільки в цьому контексті можна розглядати те, що саме в умовах крайньої напруженості в російсько-американських відносинах, яка склалася наприкінці 2008 року, постала ідея перезавантаження.

 

Статус народів вимірюється їхньою волею до буття

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altОксана ПАХЛЬОВСЬКА, професор Римського університету „Ла Сап'єнца"

Із виступу на відкритій дискусії «Українська гуманітаристика. Діалог культур між Сходом і Заходом», започаткованій Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Сергій КРОЛЕВЕЦЬ: Повертаючи майно УПЦ, по суті, відроджують російську імперію

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altНа минулому тижні влада зробила черговий крок у справі виселення музеїв із Лаври - фонду держмайна та КМДА було сказано терміново шукати нові приміщення, а окремим музеям - готуватися до виселення. Схоже, ідею про те, що музеї мають іти з території заповіднику, суспільство готове прийняти як аксіому. Питання "навіщо?" не було предметом належного широкого публічного обговорення. Аргументація чиновників та церкви, котрі виступають єдиним фронтом, зрозуміла - мовляв, треба повернути віруючим те, що у них забрали. "УП-Київ" звернулася до Сергія КРОЛЕВЦЯ, екс-директора Національного Києво-Печесрького історико-культурного заповідника, щоб вияснити, наскільки є коректною така формула.

 

Омелян ПРІЦАК: Подвиг життя в ім’я української інтелектуальної присутності у світі

E-mail Друк

Омелян Пріцак (у центрі) разом із Кардиналом Каролем Войтилою, майбутнім Папою РимськимНаталя ГУМНИЦЬКА, Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»

У сьогоднішній розхристаний, спресований час державотворення, час тотальної дезорієнтації і глибокого розчарування суспільства і, як наслідок, повсюдної байдужості, потрібні позитивні приклади, високі зразки духовності, які повертали б надію, відроджували історичну пам'ять, випростовували національну поставу, плекали людську гідність, утверджували віру й гартували волю, давали чіткі орієнтири розбудови європейської України і належного місця кожного з нас у цьому процесі.

 

Валентин СИЛЬВЕСТРОВ: За масштабом обдарування український музичний материк не поступається німцям і французам, але там цим займаються, у нас – ні

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Валентин СильвестровСвітову славу Валентин Сильвестров здобув у 30 років, коли отримав дві найпрестижніші міжнародні композиторські премії: імені Сергія Кусевицького, ставши після Шостаковіча та Прокоф'єва третім її лауреатом на теренах СРСР, і Gaudeamus. Та оскільки партитури на конкурси було надіслано, оминаючи офіційні інстанції, розправа не забарилася. Сильвестрова виключили зі Спілки композиторів СРСР, його музику майже не виконували, навколо нього довгий час панувала атмосфера морального тиску, цькування, замовчування. На сьогодні він найвідоміший у світі український композитор, його доробок увійшов до скарбниці музики ХХ століття разом із творами Альфреда Шнітке, Арво Пярта, Гії Канчелі, Софії Губайдуліної, Едісона Денісова. Валентин Сильвестров майже ніколи не дає інтерв'ю, з великою недовірою сприймає слова «патріарх світового музичного авангарду», «геній сучасної гармонії» й воліє говорити лише про музику. 

 

Звільнення Києва: сотні тисяч життів – до свята Жовтневої революції

E-mail Друк

altВолодимир ГІНДА, історик

Бранців озброювали половинками цеглин і кидали на німців... То був другий геноцид проти українців... «На хрена обмундировывать и вооружать этих хохлов?» - сказав Жуков... Нам варто замислитися над цією трагедією і не святкувати, а в жалобі згадати всіх хто поліг за столицю, поставити свічки в церквах та відправити молебні по загиблих адже значна їх частина й досі не похована за християнськими звичаями, а знайшла вічний спокій на різних пагорбах та в водах Дніпра.

 

Пам’ять як змагання у польсько-російсько-українському трикутнику

E-mail Друк

БиківняБогдана КОСТЮК 

Минулого літа, стоячи над проваллям братської могили у Биківні, тримаючи у руках пожовтілого черепа з кульовим отвором, я раптом збагнула, що пам'ять українців досі розкрадають. Тому що череп і кістяки, викопані у Биківні, належали, судячи з архівних документів, польським поліцейським, розстріляним у 1940 році і похованим НКВД-истами у Биківнянському лісі. Разом з тисячами українців, у цьому місці поховано тисячі поляків і білорусів, «неблагонадійних», які мали необережність опинитись на територіях Східних Польщі і Білорусі після «розчленування» Польщі та Білорусі за пактом Ріббентропа - Молотова. 

 

Тож яку державу вони будують? (спроба аналізу гуманітарної політики нової влади)

E-mail Друк

altМаксим СТРІХА, доктор фізико-математичних наук, письменник

Будь-який політичний режим потребує власної легітимації - в очах як власних співгромадян, так і світового співтовариства. І гуманітарна політика є, крім усього, потужним інструментом такої легітимації, оскільки оперує тими сферами, які раніше прийнято було визначати як «ідеологічні». Тим часом про осмислену гуманітарну політику нової влади говорити складно бодай тому, що незрозуміло, яким чином і ким виробляються рішення, що лягають сьогодні на стіл верховному арбітрові - президенту.

 


Сторінка 1 з 39

Наголос

ЄНП назває "нісенітницею" заяви, що опозиція перешкоджає успіху влади
П'ятниця, 12 листопада 2010
У Європейській народній партії називають "нісенітницею" заяви про те, що... Детальніше...
Західні ЗМІ звинувачують київських чиновників у рейдерстві
Четвер, 11 листопада 2010
Рейдерське захоплення владою ХК «Київміськбуд» веде до масового відпливу... Детальніше...
Володимир СОРОКIН: Проблема в тому, що Росія не поховала «совок»
Четвер, 11 листопада 2010
Дві книжки Володимира Сорокіна - «День опричника» та «Цукровий Кремль», що вийшли... Детальніше...
Інвестори розчаровані відсутністю обіцяних Януковичем реформ
Четвер, 11 листопада 2010
Україна - остання у рейтингу ділового клімату країн Центральної і Східної Європи.... Детальніше...
"Острозька академія" стала членом Європейської асоціації університетів
Середа, 10 листопада 2010
В італійському Палермо на останній раді Європейської асоціації університетів... Детальніше...
Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика таки відкрився
Середа, 10 листопада 2010
Проведення в Україні цьогорічного XI Міжнародного конкурсу з української мови ім.... Детальніше...
Монастир УПЦ МП виселив "на вулицю" 200 дітей-інвалідів
Вівторок, 09 листопада 2010
У Дніпропетровську 200 дітей з вадами розвитку залишилися фактично на вулиці -... Детальніше...
ЄС скасував візи для громадян Албанії та Боснії і Герцеговини
Понеділок, 08 листопада 2010
Рада міністрів ЄС з питань юстиції та закордонних справ, засідання якої... Детальніше...
Українські письменники стають дедалі активнішими в інтернет-спільнотах
Понеділок, 08 листопада 2010
Непомітно для самих українців соціальні інтернет-мережі стали повноцінним... Детальніше...
Генпрокурора призначено, питання залишились
П'ятниця, 05 листопада 2010
Чому на одну з найвищих посад у правоохоронній системі призначають працівника з... Детальніше...
Стародавній храм Видубицького монастиря – під загрозою руйнування
П'ятниця, 05 листопада 2010
Стародавній храм столичного Видубицького монастиря на честь Чуда Архистратига... Детальніше...
Підприємці влаштували для влади «День гніву»
П'ятниця, 05 листопада 2010
Україною прокотився «День гніву». 4 листопада частина магазинів, ринків,... Детальніше...
Зупинімо вандалізм уряду та УПЦ МП!
Четвер, 04 листопада 2010
Уряд України ухвалив рішення взяти на баланс держави майновий комплекс... Детальніше...
Янукович "непереконливо" склав "тест на демократію"
Четвер, 04 листопада 2010
Директор представництва Фонду Аденауера в Україні Ніко Ланґе вважає, що... Детальніше...
НАТО не виключає участі України у ПРО
Четвер, 04 листопада 2010
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Україна могла б... Детальніше...
У Німеччині з’явилася жінка-равин, до того ж українка
Четвер, 04 листопада 2010
Уперше за останні сімдесят п'ять років у Німеччині жінка буде виконувати... Детальніше...
Грузія ухвалює закон про люстрацію
Середа, 03 листопада 2010
Днями грузинський парламент ухвалив у першому читанні законопроект про... Детальніше...
Вибори не за сценарієм
Середа, 03 листопада 2010
Євген ПЕТРЕНКО   Очевидно, що прийнявши новий закон про місцеві вибори,... Детальніше...
Єврокомісар про динаміку перемовин Брюсселя та Києва щодо ЗВТ
Середа, 03 листопада 2010
Європа відзначає прогрес у переговорах про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ)... Детальніше...
Особливості та уроки виборчої кампанії
Вівторок, 02 листопада 2010
Ось і відбулися перші вибори після того, як вся влада, включно з правоохоронною та... Детальніше...