Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Євроінтеграція

Статус народів вимірюється їхньою волею до буття

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altОксана ПАХЛЬОВСЬКА, професор Римського університету „Ла Сап'єнца"

Із виступу на відкритій дискусії «Українська гуманітаристика. Діалог культур між Сходом і Заходом», започаткованій Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

„Македонське питання” Євросоюзу

E-mail Друк

МАКЕДОНІЯБогдана КОСТЮК

Європейський Союз закликає Грецію та Македонію «якнайшвидше дійти згоди у суперечці щодо офіційного найменування колишньої югославської республіки», це ідеться про Колишню Югославську Республіку Македонію (КЮРМ), як її називають чиновники ЄС. Це пов'язано з тим, що Греція, член ЄС, категорично заперечує проти записаної у македонській Конституції назви «Македонія»: остання стовідсотково повторює назву історичної області на північному сході Греції. Суперечці цій скоро виповниться майже два десятки років, і кінця - краю не побачити...

 

Вершина політичної діяльності у Туреччині: шлях до ЄС через «тотальну ісламізацію»

E-mail Друк

altУляна ЛИБА

Декілька тижнів тому прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган розплакався у прямому ефірі одного з телеканалів. Турецький прем'єр пустив сльозу, згадуючи про те, як дванадцять років тому його засудили за декламування віршів ісламістського змісту... А вже минулого тижня більшість турків проголосували на референдумі за ініційовані (ісламістом) Ердоганом зміни до конституції країни, що одразу ж привітав Європейський Союз. Деякі аналітики в один голос твердять - ця подія ще на крок наблизила Туреччину до ЄС. Інші застерігають - зміни політичного устрою держави відкривають шлях до тотальної ісламізації країни, прихильником чого є прем'єр-міністр; і це, навпаки, віддалить країну від європейських цінностей.

 

Депортація ромів із Франції: вирішення соціальних питань чи політична доцільність?

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

altУляна ЛИБА

Однією із найрезонансніших політичних подій у всій Європі цього літа стала примусова депортація ромського населення із Франції. Починаючи із червня і по сьогоднішній день до Румунії та Болгарії відправлено близько тисячі ромів, які нелегально проживали у таборах на території Франції. Пікантність ситуації у тому, що Франція як член ЄС депортує громадян того ж таки ЄС, зовсім не звертаючи уваги на критику європейський інституцій. Події відбуваються напередодні президентських виборів у Франції і вже, як зазначають соціологи, допомогли наростити рейтинг чинному президентові Ніколя Саркозі. А тепер уявімо ситуацію - у якійсь із розвинених країн політики для збільшення політичних дивідендів почнуть масово виселяти українських мігрантів... 

 

Галина Яворська: Євросоюз і Німеччина, зокрема, мають тактику щодо Росії, але не мають стратегії

E-mail Друк

altОстанніми роками відносини між Україною і Німеччиною залишаються далекими від того, як мають виглядати відносини між одними з найбільших держав на континенті. Ми звернулись до Галини Яворської, експерта з питань європейської інтеграції і міжнародної безпеки з проханням відповісти на питання про стан і перспективу відносин України з Німеччиною у контексті Євросоюзу та сусідів.

 


Сторінка 1 з 3