Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Безпека

Росія і США приречені на ворожнечу?

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altЄвген КАМІНСЬКИЙ, професор, завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України

Принаймні саме так вважають в Інституті міжнародної безпеки Російської академії наук. Там виходять із того, що на сучасну міжнародну систему досі впливає політико-ідеологічна спадщина холодної війни. Американські й особливо російські політики досі живуть під знаком геополітичного суперництва. Попри той факт, що сьогоднішня глобальна безпека базується на значній мережі обмежувальних факторів, закріплених міжнародними договорами та спеціально створеними інституціями, досить багато експертів слушно вважають й аргументовано доводять вирішальну роль ядерного стримування. Тільки в цьому контексті можна розглядати те, що саме в умовах крайньої напруженості в російсько-американських відносинах, яка склалася наприкінці 2008 року, постала ідея перезавантаження.

 

Перевантажене «перезавантаження»

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

altЄвген КАМІНСЬКИЙ, професор, завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України 

26 жовтня провідна американська газета «The New York Times» опублікувала статтю Джона Винокура під назвою «Чи поступляться США Росії Європою?». Вона видається водночас претензійною, тобто розрахованою на політичну сенсацію, почасти надуманою, однобічною, сповненою нічим не обґрунтованих перебільшень та нереалістичною.

 

Піднебесна завойовує океани

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

авіаносецьБогдан ОЛЕКСЮК

Китай робить ставку на створення потужного і сучасного флоту, здатного виконувати широкий спектр завдань у світовому океані і успішно протистояти ВМС інших країн. В досягненні цієї мети суттєву допомогу Китаєві надає Україна, яка не лише продала йому прототип Су-33 і недобудований авіанесучий крейсер „Варяг", але й допомагає у підготовці палубних льотчиків для майбутніх китайських авіаносців. 

 

Нюрнберг комунізму. В Камбоджі вперше у світі судять червоних

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

 Терор червоних кхмерівҐі СОРМАН (Guy SORMAN), францyзький ліберальний філософ

Чотири уцілілі лідери режиму червоних кхмерів постануть перед трибуналом у власній країні. Нарешті перший процес над комунізмом відбудеться у суді, який не викликає сумнівів. Цей суд уже продемонстрував свою дієвість 26 липня цього року, засудивши "товариша Дуча" [насправді його звати Канг Кек Іеу - він був начальником тюрми під час правління режиму червоних кхмерів] до 35 років ув'язнення. 

 

Чи є в України Америка?

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Флагман Британського Королівського флоту Arc Royal (BBC)Ростислав ХОТИН, редактор Української Служби Бі-Бі-Сі, Лондон

"Українська Америка", як видається, мала би бути геополітичною надпотугою, повинна була б мати важелі впливу на країни, з якими в України можуть виникнути проблеми. "Українська Америка" мали би на 100% бути відданою незалежності України та її територіальній цілісності, повинна була би мати інтерес в тому, щоб Україна і всередині була нормальною країною.

 


Сторінка 1 з 10