Середа, 10 листопада 2010 12:05
На минулому тижні влада зробила черговий крок у справі виселення музеїв із Лаври - фонду держмайна та КМДА було сказано терміново шукати нові приміщення, а окремим музеям - готуватися до виселення. Схоже, ідею про те, що музеї мають іти з території заповіднику, суспільство готове прийняти як аксіому. Питання "навіщо?" не було предметом належного широкого публічного обговорення. Аргументація чиновників та церкви, котрі виступають єдиним фронтом, зрозуміла - мовляв, треба повернути віруючим те, що у них забрали. "УП-Київ" звернулася до Сергія КРОЛЕВЦЯ, екс-директора Національного Києво-Печесрького історико-культурного заповідника, щоб вияснити, наскільки є коректною така формула.
|
Вівторок, 09 листопада 2010 12:31
Світову славу Валентин Сильвестров здобув у 30 років, коли отримав дві найпрестижніші міжнародні композиторські премії: імені Сергія Кусевицького, ставши після Шостаковіча та Прокоф'єва третім її лауреатом на теренах СРСР, і Gaudeamus. Та оскільки партитури на конкурси було надіслано, оминаючи офіційні інстанції, розправа не забарилася. Сильвестрова виключили зі Спілки композиторів СРСР, його музику майже не виконували, навколо нього довгий час панувала атмосфера морального тиску, цькування, замовчування. На сьогодні він найвідоміший у світі український композитор, його доробок увійшов до скарбниці музики ХХ століття разом із творами Альфреда Шнітке, Арво Пярта, Гії Канчелі, Софії Губайдуліної, Едісона Денісова. Валентин Сильвестров майже ніколи не дає інтерв'ю, з великою недовірою сприймає слова «патріарх світового музичного авангарду», «геній сучасної гармонії» й воліє говорити лише про музику.
Вівторок, 26 жовтня 2010 09:23
Говорити про українську культуру можна довго й багато. Зрештою, це улюблена справа наших можновладців і культуртрегерів. На жаль, дуже нечасто ці розмови виливаються в якісь дії. Єжи ОНУХ 13 років прожив в Україні, очолював Центр сучасного мистецтва та Польський інститут, а отже, мав безпосередній контакт із українським культурним простором. Маючи за плечима польський досвід реформ системи культури, він із рентгенівською проникливістю бачить недоліки нашого культурного дискурсу. Каденція пана Єжи в Польському інституті вже закінчилася, віднині він займатиметься промоцією польської культури в Нью-Йорку. В інтерв'ю „Українському тижню" Єжи ОНУХ говорить про проекти Польського інституту, виклики модернізації, творчі рудименти сталінської системи та «дубаї-проджект» Віктора Пінчука.
|
Вівторок, 19 жовтня 2010 11:11
Невдовзі уся Україна відзначатиме 15-річчя обрання (20 жовтня) та інтронізації на Патріарший престол (22 жовтня) владики Філарета (Денисенка). За 15 літ його патріаршества Київський патріархат зріс із 1 до 15 мільйонів прихильників - по одному мільйону на кожний рік його служіння Богові й Україні. Нині Москва - церковна і світська - люто ненавидить надзвичайно популярного українського архієрея Філарета за те, що після відновлення Незалежності України 1991 року він прилюдно заявив, що в незалежній державі повинна бути незалежна церква. Московський патріархат наклав на Патріарха Філарета 1997 року анафему. Жодна помісна православна церква офіційно не солідаризувалась із цією «карою» Москви... Хто він, цей заледве не легендарний архієрей сучасності? Про владику Філарета розповідає науковець, який давно із ним співпрацює як член Вищої Церковної ради УПЦ Київського патріархату і професор Київської православної богословської академії Дмитро СТЕПОВИК.
Вівторок, 12 жовтня 2010 12:19
Письменники змушені коментувати весь маразм, який чинять політики... Протистояння регіонів спровоковане й грамотно підтримується... Януковичу раджу почитати Подерв'янського...
Український письменник Сергій Жадан доволі молодий письменник, проте його вже, буде сказано без зайвого пафосу, встигли поцінувати в багатьох країнах світу. Твори Сергія перекладено німецькою, англійською, шведською, італійською, угорською, польською, сербською, хорватською, чеською, литовською, білоруською, російською, вірменською мовами. Нещодавно він видав новий роман «Ворошиловград». Сергій Жадан відповів на запитання УНІАН.
|
|
|
Сторінка 1 з 8 |