Українське Слово

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Наука і освіта

Омелян ПРІЦАК: Подвиг життя в ім’я української інтелектуальної присутності у світі

E-mail Друк

Омелян Пріцак (у центрі) разом із Кардиналом Каролем Войтилою, майбутнім Папою РимськимНаталя ГУМНИЦЬКА, Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»

У сьогоднішній розхристаний, спресований час державотворення, час тотальної дезорієнтації і глибокого розчарування суспільства і, як наслідок, повсюдної байдужості, потрібні позитивні приклади, високі зразки духовності, які повертали б надію, відроджували історичну пам'ять, випростовували національну поставу, плекали людську гідність, утверджували віру й гартували волю, давали чіткі орієнтири розбудови європейської України і належного місця кожного з нас у цьому процесі.

 

Аби тільки не українською

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Дмитро ТАБАЧНИКЄвген ПЕТРЕНКО

Міністерство освіти і науки здійснило ще один недружній, навіть ворожий крок по відношенню до нації, якій воно мало б служити. Цим кроком стала відміна цьогорічного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика. Тож, крім просування чужої російської мови, Міністерство здійснило кроки по обмеженню розвитку і просування мови української. Це при тому, що багато років Ліга меценатів України брала на себе всі фінансові витрати, а до обов'язків Міністерства освіти і науки входило лише видання  наказу про початок конкурсу та організація роботи журі.

 

Ярослав ЯЦКІВ: без космосу в нас немає майбутнього

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Ярослав ЯцківАкадемік у галузі астрономії згуртував справжніх дослідників, знайшов за кордоном фінанси, аби матеріально підтримати ці дослідження в умовах, коли держава на науку виділяє копійки. А тим часом у галузі астрофізики сьогодні розгортаються неабиякі події. Сьогодні ученому виповнюється 70 років. Публікуємо розмову з Ярославом Яцківом про проблеми і досягнення української космонавтики і астрономії.

 

Нобелівська премія тікає від України

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Нобелівська преміяУляна ЛИБА

Україна не має жодного нобелівського лауреата. Це при тому, що Нобелівську премію видають вже більш ніж сто років. Починаючи із 1901 року, цю найпрестижнішу відзнаку в світі встигли отримати майже 900 людей. Українців за національністю у цьому списку - нуль. Цьогорічний нобелівський тиждень у Стокгольмі знову пройшов без згадки про українських вчених. Ця відзнака вже багато десятиліть просто «вислизає» від України. Адже у нашій державі народилося мінімум шестеро нобелівських лауреатів, які, на жаль, отримали нагороду як громадяни інших держав. Було також безліч кандидатів на Нобеля, але нікому з них премія так і не дісталась.

 

Лілія ГРИНЕВИЧ: Українцям сьогодні прищеплюють комплекс меншовартості

E-mail Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

altМіністерство освіти і науки демонструє ідеологічну суперактивність. Постать міністра освіти і науки, відставки якого зразу ж після призначення вимагала не лише опозиція, а й українське студентство, продовжує викликати несприйняття і роздратування. Відповіді на проблемні питання в освітній галузі ми шукаємо з Лілією ГРИНЕВИЧ - екс-начальником Головного управління освіти і науки київської міськдержадміністрації, а нині координатором напрямку «Суспільство знань» в уряді змін Арсенія Яценюка.

 


Сторінка 1 з 4