Четвер, 04 листопада 2010 11:38
Минулого тижня в Росії відбулася досить знакова подія: «Архіпелаг ГУЛАГ» було включено в шкільну програму. Як повідомляють російські ЗМІ, це було зроблено за дорученням глави уряду РФ Володимира Путіна, який виконав обіцянку, дану вдові письменника Наталії Солженіциній. «Ця книга є затребуваною. І без знання того, що тут викладено, у нас не буде повної уяви про нашу країну, і ми з труднощами зможемо думати про майбутнє», - відзначив Путін на зустрічі з Наталією Солженіциною. В інтерв'ю російським ЗМІ вдова письменника розповіла, що наприкінці свого життя її чоловік визнав необхідність скороченого видання «Аргіпелагу ГУЛАГ» російською мовою. Згодом після смерті Солженіцина Путін зустрівся з його вдовою і пообіцяв включити таке видання в шкільну програму.
|
Вівторок, 02 листопада 2010 11:55
Петро АНДРУСЕЧКО
Місцеві вибори в Україні черговий раз загострили увагу суспільства на проблемах самоврядування. Адже давно очікуваних реформ проведено так і не було. Тим часом, у Польщі восени цього року також відбудуться вибори до місцевого самоврядування. З тією різницею, що Польща має цінний досвід: 20 років реального самоврядування. Про особливості виборчої кампанії у Польщі і виборчого законодавства, яке вписується у рамки ЄС, але може бути вдосконалене - в статті польського політолога Петра Андрусечка.
П'ятниця, 15 жовтня 2010 10:36
Мірослав ЧЕХ
У польській східній політиці відбувається фундаментальна зміна. Польща ставить на Москву і її провідну роль в організації пострадянського простору. Вслід за найбільшими державами ЄС, ми хочемо бачити в ній стратегічного партнера, який, не маючи іншого виходу, буде модернізуватися за європейською моделлю. Такі часи, що покращення відносин Варшави з Кремлем зміцнює польську позицію у Вашингтоні, Брюсселі і Берліні. Проблема в тому, щоб ми не втратили нашого головного козиря на Сході - ролі зразка перетворень на шляху від комунізму до капіталізму і демократії.
|
П'ятниця, 15 жовтня 2010 08:55
Білоруський політолог, керівник Білоруської групи розвиткуг Юрій Царик з 2007 року займається аналітичною роботою в органах державного управління Білорусі. Експерти, які оточують політичних лідерів, потрібні їм, щоб без будь-якого дипломатичного лушпиння прямо говорити те, що думає їхній начальник, а також для того, щоб пояснювати суспільству ті або інші його кроки. Олександр Лукашенко в період конфлікту з Росією на радість журналістам не дотримується словесного дрес-коду. І експерти з його оточення не стільки загострюють слова лідера, скільки поглиблюють, розшифровують, іноді навіть пом'якшують його висловлювання. Людина Лукашенка розповіла про активність Росії на виборах президента Білорусі.
Середа, 13 жовтня 2010 12:02
Ярослав БРАТКЕВИЧ
Чи мусить Польща, притягуючи Україну до Європи, відпихати Росію до Євразії? Це була б вульгаризація концепції Гєдройця і Мєжовського. Польська зовнішня політика з 1989 року має добре котирування у суспільному дискурсі, наче літературний герой доктор Джекілл. Проте її східний вимір нерідко приймає образ містера Хайда, демонічного втілення доктора Джекілла. І майже 20 років східна політика викликає нарікання та зречення, її засуджують та виганяють з неї бісів. Виникає питання - чому?
|
|
|
Сторінка 1 з 10 |